Şifreleri Çözün! Passware Kit Kullanımı /oldnco

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Merhaba TURKHACKTEAM ailesi,

Bu konumda sizlere Adli bilişim alanında aktif olarak kullanılan şifrelenmiş dosyaları çözmemize yarayan bir programdan bahsetmek istiyorum. Örneğin: elinizde şifreli bir pdf veya .rar dosyası mevcut. Bu dosyadaki şifreyi kırmak için internet üzerinde bir çok araç var. Bu araçlar elinizdeki dosyayı bozabilir veya içeriğini incelediğinize dair iz bırakabilir. Özellikle usb içerisinde ve kopyalanamıyor ise bu durumda bahse konu programı kullanabiliriz.

14Ux4c.png

Programın adı Passware Kit Professional olarak geçiyor.Aşağıda verdiğim linklerden sizde indirebilirsiniz.

5xJRdf.png

Passware Password Recovery Kit, MS Access veritabanı, Adobe Acrobat, Symantec ACT, MS Backup, Microsoft Excel, FileMaker, IE Content Advisor, Microsoft Mail, MS Money, Lotus Organizer, Microsoft Outlook, Outlook Express, Paradox, Microsoft Project, QuickBooks, Quicken, WinRAR, RAR arşivi, Microsoft Schedule+, VBA Projesi, Windows XP, 2000, NT 4.0, Microsoft Word, WordPerfect, Lotus WordPro, Win Zip ve PK Zip dosyalarını rahatlıkla açabilmektedir.

APM7O5.png

İNDİR-Dosya.co

b8aRHC.png

VİRÜS TARAMASI

fHLNWJ.png

1-Öncelikle programın kurulumunu yapıyoruz.

2-İndirmiş olduğum rar dosyasını masaüstüne çıkartıp ardından setup ile kuruluma başlıyorum.

jv6GYe.jpg

THSe2J.png

x7sG3f.jpg

THSe2J.png

3- Sözleşmeyi kabul edip ardından kurulacak konumu belirliyoruz.

LQclBG.jpg

THSe2J.png

ii7fsh.jpg

THSe2J.png

4- Serial keyimiz indirdiğimiz klasörün içinde mevcut. Oradan kopyala yapıştır yaparak ekliyoruz.

HOvRkQ.jpg

THSe2J.png

5-NExt next yaparak kurulumu bitiriyoruz.

iUs62B.jpg

THSe2J.png

THmF8o.jpg

THSe2J.png

6-Run diyerek programı açıyoruz.

jVard7.jpg

THSe2J.png

7- Programın Arayüzü bu şekilde geliyor.

wE3e4O.jpg

THSe2J.png

8-Biz deneme olarak masaüstüne bir rar dosyası oluşturacağız. Şifresini "Hack" Yapacağım.

DF3MAL.jpg

THSe2J.png

9-Winrar dosyamız oluştu şimdi program üzerinde çözme işlemine başlayacağız.

THSe2J.png

10-Recover File Passworda tıklayarak dosyamızın bulunduğu konumu seçiyoruz.

2IKLBM.jpg

THSe2J.png

zHfJJ8.jpg

THSe2J.png

11-Dosyamızı Tanımladı şimdi Run Wizard yaparak Brute Force işlemini başlatıyoruz.

xPeX2r.jpg

THSe2J.png

12- Öncelikle dosya ile ilgili bir kaç soru soruyor daha rahat bulabilmesi için. Fakat ben elimizde sıfır bilgiyle çözmeyi deneyeceğim.

Ulukev.jpg

THSe2J.png

13-Şifre hangi dilde olabilir diyor. Burada Türkçe yok fakat program türkçe kelimeleri yüzde yetmiş oranında kırıyor.

v1ZMiJ.jpg

K73jn9.jpg

THSe2J.png

14-Evet şimdi başladı solda ilerlemeyi görebiliyoruz.

XfhvVm.jpg

THSe2J.png

15-Ve şifre kırıldı.

w4kqF6.jpg

THSe2J.png

16-Solda Recovery Progress üzerinden ayrıntılarına bakabiliyoruz.

THSe2J.png

17-6228 şifre denenmiş ve toplam 283 sec sürede bulmuş. Bu 2,8 saniye ye tekabül ediyor.

Son düzenleme:

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
Hocam videodaki gibi herşeyi yaptım. Şifreli RAR' ı seçip next next dedim en sonda finish der demez böyle bir hata aldım;
Yönetici olarak çalıştırdım yinede düzelmedi.

TNOJ9v.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.