şifreli pc yi şifresiz ac

karo1971

Üye
16 Şub 2010
229
0
Mesela önümüzde bi pc var ve şifreyi bilmiyoruz:

"Açmak için şifre yazmamız gereken yere tıklayın ve hiç birşey yazmayın."

sonra ctrl+alt+delete tuşlarına basın ve biraz bekleyin karşınıza bi pencere çıkacakdır oraya "administrator" tırnaklar olmadan yazın; şifre yerini boş bırakın ve artık PC sizindir. O sizin pc yi açtığınızı anlayamaz ve onun bütün belgelerine ve dosyalarına ulaşırsın ama pc de administrator şifresi yoksa bu dediğim olur ( %90 ında da yoktur zaten )

Not:
ctrl+alt+delete tuşuna basıp karşınıza dediğim pencere çıkmazsa pc ye reset atıp tekrar deneyin o zaman kesin çıkacaktır.

Administrator hesabına şifre konmuşsa, bu yöntem işe yaramaz.

Bir başka yöntem de şöyledir:
PC'nin board pilini çıkarın, biraz bekleyin ve yerine tekrar takın. Ama bu yöntemle sadece bios ve açılış şifresini kırarsınız.​

mikimouse

Üye
19 Eki 2009
230
0
k.maras
ben bi müsterimde söyle oldu pc acılışta sifre istiyor güvenli mod da da denedim gene aynı bios pili sıfırladım aynı bios fabrika ayarlara döndürdüm aynı son care formatladım adamın masa üstünde milyarlık ihale belgeleri varmış gitti zor kurtardım pacamı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.