Sildiğim site içeriği Google sonuçlarında çıkıyor

Ubeyt98

Yeni üye
22 Haz 2019
15
0
.site uzantılı adıma bir site açmıştım. Siteye resim, sosyal medya adreslerim, telefon no gibi şeyler ekledim. Daha sonra alan adımı sildim. Fakat googleden aratınca hala bilgilerim hepsi çıkıyor. Nasıl silebilirim. Godaddy üzerinden açmıştım.

Çözüm
Merhaba değerli üye,

Google sayfalarınızı indexlediği için arşivinde gözükmektedir. Aşağıdaki you izleyerek sitenize ait verileri yayından kaldırabilirsiniz..

Google’a İndexlenen İçerik Nasıl Kaldırılır

Google’a indexli bir içeriğinizi sitenizden kaldırdıktan sonra, Google aramalarından da kaldırmak istiyorsanız eğer Webmaster Tools (Web Yöneticisi Araçları) hesabınızın olması gerekmektedir. Gmail hesabı alarak ve ardından Google Search Central (formerly Webmasters) | Web SEO Resources adresinden kaydınızı tamamlayıp sitenizi ekledikten sonra Webmaster Tool hesabı alabilirsiniz.

Webmaster Tool hesabınızı açtıktan sonra yapmanız gereken şey oldukça basittir. Google’un eski içeriği kaldırma özelliğini sunduğu Google...
13 May 2019
187
84
1 Yeni Mesaj
.site uzantılı adıma bir site açmıştım. Siteye resim, sosyal medya adreslerim, telefon no gibi şeyler ekledim. Daha sonra alan adımı sildim. Fakat googleden aratınca hala bilgilerim hepsi çıkıyor. Nasıl silebilirim. Godaddy üzerinden açmıştım.
Google Search Console ekli mi? Alan adı silme diye bir şey yok iptalini talep ettiyseniz alan adınız boşa düşer silinmez hemen. Godaddy üzerinden alan adınızın dns kayıtlarına erişebiliyorsanız halen search console ekleyin.

13 May 2019
187
84
1 Yeni Mesaj
URL Bağlantısı kurulamıyorsa Google Botu bağlanamayacağı için olumlu dönmezler. Arkadaş anasayfaya bilgilerini yazdığı için google onu o şekilde arama motoruna geçirmiş. Google Search Console ekleyip oradan URL kaldırabilir en kolay yöntem budur. Domain yönetim paneline hiç bir şekilde ulaşamıyorsa dediğinizi yapmak son çare fakat olumlu cevap alacağını düşünmüyorum.

HACKTEK

Üye
20 Ocak 2019
99
42
URL Bağlantısı kurulamıyorsa Google Botu bağlanamayacağı için olumlu dönmezler. Arkadaş anasayfaya bilgilerini yazdığı için google onu o şekilde arama motoruna geçirmiş. Google Search Console ekleyip oradan URL kaldırabilir en kolay yöntem budur. Domain yönetim paneline hiç bir şekilde ulaşamıyorsa dediğinizi yapmak son çare fakat olumlu cevap alacağını düşünmüyorum.
denemekte fayda var

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
407
Kainat
Hocalarımın dediklerine katılıyorum. Eğer onlar size zahmetli geliyorsa biraz bekleyin otomatik olarak google kendisi silecektir. Eğer resimleri vs. sitenize koyduysanız. Başka bir resim paylaşma sitesinde paylaşıp sitenize link eklemediyseniz.
İyi forumlar

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Google sayfalarınızı indexlediği için arşivinde gözükmektedir. Aşağıdaki you izleyerek sitenize ait verileri yayından kaldırabilirsiniz..

Google’a İndexlenen İçerik Nasıl Kaldırılır

Google’a indexli bir içeriğinizi sitenizden kaldırdıktan sonra, Google aramalarından da kaldırmak istiyorsanız eğer Webmaster Tools (Web Yöneticisi Araçları) hesabınızın olması gerekmektedir. Gmail hesabı alarak ve ardından Google Search Central (formerly Webmasters) | Web SEO Resources adresinden kaydınızı tamamlayıp sitenizi ekledikten sonra Webmaster Tool hesabı alabilirsiniz.

Webmaster Tool hesabınızı açtıktan sonra yapmanız gereken şey oldukça basittir. Google’un eski içeriği kaldırma özelliğini sunduğu Google Search Console adresine giriş yapmanız ve ardından kaldırmak istediğiniz indexli içeriğin linkini sizden istenen boşluğa girerek “Kaldırma İsteğinde Bulun” butonuna basmanız gerekmektedir. İçeriğiniz Google aramalarından kısa bir süre içerisinde kaldırılacaktır.

Google'da İndexlenen Sayfayı Kaldırma
Google’da İndexlenen Sayfayı Kaldırma
Burada Dikkat Etmeniz Gereken Maddeler;

1. Kaldırma isteğinde bulunduktan sonra eğer bu içerik yok mesajını görürseniz kaldırma isteğinde bulun butonuna tekrar tıklamanız gerekmektedir.

2. Eğer bu sayfa hala yayınlanıyor diye bir uyarı veriyorsa, Google’a geri bildirimde bulunmanız gerekir. En kısa sürede bu istek Google tarafından incelenecektir.

Tarama Hatası Veren Sayfalar

Sitenizden kaldırmış olduğunuz sayfalar yukarıda bulunan istek gönderilmediği taktirde Webmaster Tools hesabınızda tarama hataları olarak karşınıza çıkacaktır. Bu durumda ilk olarak ilgili sayfalara sunucu hatalı giriş yapılıp yapılmadığını incelemeniz gerekir. Google sunucu hatası sebebi ile bazı tarama hatası bildirimleri gönderebilmektedir.

google-tarama-hatalari

Bununla birlikte ilgili linkleri kaldırdığınızdan emin iseniz yukarıda anlatılmış olan çalışmayı yapabilirsiniz. Ardından yapmanız gereken şey ise tarama hatası bulunan linkin sol kısmındaki boşluğu tiklemek ve “Düzeltildi Olarak İşaretle” butonuna basmaktır.

Çözüm

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Bunun çözümü basit aslında, aşağıdaki konumda anlattığım şekilde Google İçerik Kaldırma sayfasından talepte bulunursaniz büyük ihtimal içeriğinizi kaldiracaklardir. Konumun en sonundaki başlığı yani silinen içeriği arama sonuçlarından kaldırma kısmını inceleyebilirsiniz.

İyi Forumlar..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.