Silinen Google hesabı kurtarılabilir mi?

Tugce1993

Yeni üye
7 Nis 2021
14
0
Tamamen silinen google hesabıma tektar nasıl erişim sağlarım yardımcı olabilirmisiniz acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
610
Cevap: Silinen google hesabı

Merhabalar ;

Tamamen silindiği için destek ekibi ile iletişime geçmen gerek , derdini anlat çözüme kavuşacaktır .

BygooqLe

Yeni üye
18 Mar 2015
24
0
Osmaniye

Tugce1993 Merhaba Kapatılan Gmail Hesapları ilk 6 ay içerisinde geri alınabiliyor diyebiliyorum uzun zaman önce aynı sorun ile karşılaşmıştım ve hesap cloud üzerinden silinmediyse yardımcı oluyorlar.

Adli bilişim konularında aslında örnekleri var sonuçlar paylaşılıyor
zztri
ByZehirx bu arkadaşların adli bilişim konularında paylaştıkları yorumlar ve yardımları var umarım sorununuz çözülür.

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
2,010
1,332
Hesabı kendi onayınız ile tamamen silmiş olduğunuz için geri alma olanağı sunulmuyor. Hesap silinmeden önce doğrulama isteniyor ve doğrulama da sizi onayladıktan sonra hesabınız tamamen silinir. Kısaca, onay ve işlem size ait oluyor ve destek ekibi dahi bir çözüm sunmuyor.

kiss4u

Üye
9 Şub 2019
240
10
Merhaba, silinen google hesabını geri kurtarmanız mümkündür fakat durumlara göre değişebiliyor. Örnek bir senaryo vereyim; hesabınızı silmeye karar verdiniz ve google hesabınızı kalıcı olarak sildiniz. Daha sonra vazgeçtiniz ve google hesabınızı geri kurtarmak istiyorsunuz. Aradan çok uzun sürenin geçmemiş olması daha çok şans tanıyacaktır. Burada süre önemli bir rol oynuyor diyeilirim. Çünkü Google kendi açıklamasında hesabınızı sildiyseniz geri alma ihtimaliniz vardır. Hesabınızı silmenizin üzerinden süre geçtiyse verilerinizi kurtaramayabilirsiniz diyor. Örnek olarak sildikten gün sonra vazgeçip verilerinizi kurtarmak ve hesabınızı açmak isterseniz ihtimaliniz vardır ama uzun bir süre geçtiyse hesabınızı açsanız bile verilerinizi kurtaramayabilirsiniz. Kurtarma linkini bırakıyorum link. İyi forumlar.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80

Tugce1993 Merhaba Kapatılan Gmail Hesapları ilk 6 ay içerisinde geri alınabiliyor diyebiliyorum uzun zaman önce aynı sorun ile karşılaşmıştım ve hesap cloud üzerinden silinmediyse yardımcı oluyorlar.

Adli bilişim konularında aslında örnekleri var sonuçlar paylaşılıyor
zztri
ByZehirx bu arkadaşların adli bilişim konularında paylaştıkları yorumlar ve yardımları var umarım sorununuz çözülür.

Merhaba BygooqLe
Tabiki mümkünatı var
Bunun icin en sağlam ve kesin yolu
G suite hesabina sahip olmak yeni ismi https://workspace.google.com/intl/tr/
Bu hesaba sahip bir arkadaşıniz var ise google üzerinden talep edemiyeceginiz hiç birşey yoktur
Google admin console üzerinden aynı işlemi yapmak talep etmekte mümkün
Adli bilişim konularında genelliklen buradan destek talep edilir.

Normal Free kullanıcının Ticketi herkes kadar sıradan olur fakat siz Google ile işbirligi yapan biri olursaniz ve Googlenin ücretli bir sürümünden faydalanıyorsaniz sizin Ticketiniz tabiki değer görecektir.

Bu konuda Gmail hesapları geri alinabilir ancak yardım talep edilecegi yer çok önemlidir.
Sıradan insanlarin bu söylediklerimi anlamasını bilgi ve tecrübesine göre değişir.

Tugce1993

Yeni üye
7 Nis 2021
14
0
Merhaba, silinen google hesabını geri kurtarmanız mümkündür fakat durumlara göre değişebiliyor. Örnek bir senaryo vereyim; hesabınızı silmeye karar verdiniz ve google hesabınızı kalıcı olarak sildiniz. Daha sonra vazgeçtiniz ve google hesabınızı geri kurtarmak istiyorsunuz. Aradan çok uzun sürenin geçmemiş olması daha çok şans tanıyacaktır. Burada süre önemli bir rol oynuyor diyeilirim. Çünkü Google kendi açıklamasında hesabınızı sildiyseniz geri alma ihtimaliniz vardır. Hesabınızı silmenizin üzerinden süre geçtiyse verilerinizi kurtaramayabilirsiniz diyor. Örnek olarak sildikten gün sonra vazgeçip verilerinizi kurtarmak ve hesabınızı açmak isterseniz ihtimaliniz vardır ama uzun bir süre geçtiyse hesabınızı açsanız bile verilerinizi kurtaramayabilirsiniz. Kurtarma linkini bırakıyorum link. İyi forumlar.

Uzun zaman oldu malesef bu linkten de deneyeyim ama teşekkür ederim

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80

Google destek hattı'da o şekilde demiş ise maalesef yapılabilecek bir şey yok.

İyi forumlar...

DeathWarrior01
Haklısın ama ben hesaba erişim nasıl saglanır
Bilgilendiril konu
Evet hesap silinmiş
Ve Destek ekibide bunu teyitlemiş
Ancak hesaba isterseniz giriş yapabilirsiniz bu biraz kolay olmuyor ama istenirse hesaba erişim sagliyabilirsiniz.

Benim bir konuda yazım vardı Google Suite yani bazı yöntemler forumlarda yazılamıyor sebebi
Her site gibi bizimde Google kullandigimiz yani onun dunyasında barındıgimiz.

Haksizsin demiyorum sen ve 100 tane insandan 99 u aynı senin gibi cevaplari verir ama 100 kişiden 1 o hesaplara erişim sagliyabilecek kapıyı açabilir.
Kolay gelsin

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.