Sistem ısınması hakkında.

heartles39

Üye
4 Nis 2012
77
0
Merhaba arkadaşlar Vatandan bir sistem topladım aslında bundan önce topladım AMD Fx işlemcili toplamıştım bide esktra fan almıştım yetmiyor diye soğutucusu daha sonra çok ısındığı icin iade edip intel ile değiştirdim fakat CSGO'ya girdiğim zaman aşırı derecede ısınıyor sizce normal mi sistem özelliklerini yazacağım bilgisi olan var mı acaba?

Anakart : Asus z170k
İşlemci : i5 6600 / Kendi Soğutucusu Var /
Ekran Kartı : Asus Gtx 960
Ram : 8

Sheffield

Yeni üye
17 Tem 2016
44
0
Sistemim aşırı ısınıyor derken kasdetdiğiniz sıcaklık değerleri kaç derecedir.Eğer bilgisayarınızın dahili donanımının sıcaklık ölçümlerini gerekli programlar ile yapıp bize bildirirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.İnternet üzerinde kullandığınız işlemci üzerinde yaptığım araştırma sonucu sizin ile aynı işlemciyi kullanan bir kullanıcın ölçtüğü sıcaklık değerlerini okudum.Stok fan ile far cry4 de 66-68 derece arasında bir değer söz konusuymuş.Hyper 103 işlemci fanı takıp işlemciyi tam yük altına soktuğunda 58 derece civarlarında seyretmiş sıcaklık.Sizinde ölçtüğünüz sıcaklık değerleri bu değerlere yakın ise korkulacak bir durum söz konusu değildir.Ayrıca isteminizde toz birikmiş olabilir bu durumda sisteminizde ısınmaya yol aça bilir.İşlemcinixin üzerindeki termal macunu kontrol edip tazelemenizde sizin yararınıza olacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.