Sistem Özelliklerim Windows 11 İçin Uygun Mu?

UnLegitDGN

Yeni üye
25 Eyl 2023
27
3
Ev
Windows 11 yüklemeyi düşünüyorumda yardım edebilirmisiniz sistemim kaldırır mı acaba ?

- Ram : 4 GB DDR3
- İşlemci : İntel Celeron Processor N3060

(yükleme sebebim bilgisiyarım artık çok donmaya başladı ve bu yolu düşündüm :D)

• Beğen
Tepkiler: GZA

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,323
120
4,792
Windows 11 yüklemeyi düşünüyorumda yardım edebilirmisiniz sistemim kaldırır mı acaba ?

Bence bu sistem için Windows 11 pek iyi bir seçenek değil, alta sistem gereksinizleriyle ilgili bir link bırakıyorum. Onu da incelersin.

UnLegitDGN

Yeni üye
25 Eyl 2023
27
3
Ev
yükle , en günceli en iyisidir.
bencede öylede yükleyip bilgisiyarımın daha çok donma olasılığı var mıdır ?

Bence bu sistem için Windows 11 pek iyi bir seçenek değil, alta sistem gereksinizleriyle ilgili bir link bırakıyorum. Onu da incelersin.
teşekkürler.

Floria1

Katılımcı Üye
25 May 2023
900
5
531
Bende 3 4 gün öncesine kadar win 11 kullanıyodum,sonrasında win 10 geçtim win 11 daha tam oturmamış bir işletim sistemi 11 e 3 seneye geçerim

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,715
14
586
Sisteminiz için 8.1 öneririm, daha güncel olsun derseniz Windows 10 sürümü (İS derlemesi) 22H2 olan değil daha düşük olanları öneririm. Windows 11 daha bitmiş işletim sistemi değil. RAM'ınız düşük, sitesinde sadece sistem kullanımı için en düşük 4GB ram öneriyor. Farklı programları, Edge veya Google vs. açınca daha fazla RAM kullanmaya çalışır. 8.1 güncellemeleri bildiğim kadarıyla sona ermişti. 10, her türlü işinizi görür.

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
14
874
anka.html
Windows 11 yeni işletim sistemi ve içerisinde windows 10'a kıyasla daha fazla hata barındırıyor. Güncel olması onu performanslı yapmaz.
Bunun yerine NTLite ile Kendi Windows 10'unu özelleştirebilirsin. Sisteminde 4 GB Ram var ve bu boyut Windows 11 için Maalesef Yeterli olmayacaktır.
Sistem kendisinin rahatça çalışabilmesi için bir miktar Ram kullanacak. Ek olarak,
Hizmetler,
Uygulamalar,
Bunlarda RAM - CPU - GPU Kullanacak. Bunları göz önüne alırsak Windows 8.1 veya Windows 10 Kurabilirsin.
NTLite ile daha çok performanslı bir sistem editleyebilirsin.

UnLegitDGN

Yeni üye
25 Eyl 2023
27
3
Ev
Windows 11 yeni işletim sistemi ve içerisinde windows 10'a kıyasla daha fazla hata barındırıyor. Güncel olması onu performanslı yapmaz.
Bunun yerine NTLite ile Kendi Windows 10'unu özelleştirebilirsin. Sisteminde 4 GB Ram var ve bu boyut Windows 11 için Maalesef Yeterli olmayacaktır.
Sistem kendisinin rahatça çalışabilmesi için bir miktar Ram kullanacak. Ek olarak,
Hizmetler,
Uygulamalar,
Bunlarda RAM - CPU - GPU Kullanacak. Bunları göz önüne alırsak Windows 8.1 veya Windows 10 Kurabilirsin.
NTLite ile daha çok performanslı bir sistem editleyebilirsin.
8.1 pek sevmiyorum önceden kullandım 10 kalalım o zaman.

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
952
11
596

Merhaba,
Ben kesinlikle önermiyorum.
Çünkü zaten bilgisayar donmaya başlamış birde sen son sürümü indirince daha fazla donacak.
Bilgisayar özelliklerimiz hemen hemen aynı sana çok rahat söyleyebilirim ki pişman olursun. Benim bilgisayarım da windows 7 vardı sonra ben windows 10'a geçtim ancak pişman oldum bilgisayar çok kasıyor.
İyi forumlar.

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
826
158
Liverpool UK
Celeron işlemcili laptop kullandığım oldu. Arayış içinde olmanı anlıyorum lakin Win 11 yerine Win 10 Home kurmayı düşünmelisin.

Umutsuz78

Anka Team Junior
3 Ocak 2020
458
6
160
Merhaba

En güncel sürüm en hafif sürüm anlamına gelmiyor 8.1 tavsiye ediyorum diğer sürümlere göre daha hafiftir

UnLegitDGN

Yeni üye
25 Eyl 2023
27
3
Ev

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.