Sistemim yüksek performansım düşük.

ZeoTron

Üye
21 May 2016
209
0
aynı problem bendede var bilgisayarında ssd yoksa ssd taktırmanı tavsiye ederim gerçekten faydası var bide bazı parçalar bazı parçaları desteklemiyor olabilir bu bilgisayarcıya götür direk uraşma

Shadow QQ

Katılımcı Üye
11 Ağu 2015
788
1
Bilgisayar ne zamandan beri böyle son yüklediğiniz programı inceleyiniz. Driverlarınızı kontrol edin bilgisayar ısınıyor veya KASA'da belli parçalarda sorun olmuş olabilir. Birçok nedeni var CPU Yiyen uygulamalara görev yöneticisinden hangi program ne yiyor bunları'da bize SS şeklinde atarsanız yardımcı oluruz.

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Ekran kartından dolayi böyle benimde AMD 2 tane ekran kartı var sözde bir halta yaramiyorlar biri HD 8650 min diğeri de AMD ama unuttum ismini toplam ekran kartı 6 GB tutuyor ama icraat 0

IMP4L4

Uzman üye
24 Eyl 2016
1,356
2
Driver lari guncelle

Temiz bir sekilde 2 3 antiviruse tam tarat.

Gorev yoneticisine gir ve baslangici ac. Ordaki gereksiz seyleri devre disi birak.

Msconfig e gir. Ordaki gereksiz seyleri durdur.

Ccleaner ile kayit defterlerini sil. Bu sana hiz kazandirir.

Advenced system care ile tamamen tarat. O da sana baya yarayacaktir.

Bunlardsn sonra da olmazsa pc donanimsal olarak sorunlu olabilir

ReLaXT

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
268
0
Adana
Önce Sistemi CCleaner ve Advanced System Care vs. Programlarla iyice temizle gereksiz programları sil. Bunları yaptıktan sonra olmadı ise kasanın içini aç iyice temizle.

Bendede bu sorun vardı oyunlarda 1fps alıyordum, kasayı açıp baktıgımda ise işlemcinin fanı çalışmıyordu geri 1-2 ugraş sonucu düzeltince ve birde temizleyince geri ilk alındığı haline döndü pc.

Lebrath

Üye
16 Tem 2016
144
0
Arkadaşlar bu söylediğiniz herşeyi ben zaten buraya atmadan önce attım daha yaratıcı birşeyler varmı diye bekliyordum. Bilgisayarımı sürekli temiz tutar zamanında format atarım. Diyorum ki Bilgisayar 32bit fakat benim yüklediğim 64bit işletim sistemlerinin bir alakası var mıdır?. Driverlar'ın hepsi güncel. Saçma sapan oyunlarda alıyorum 8 fps'i.

IMP4L4

Uzman üye
24 Eyl 2016
1,356
2
Arkadaşlar bu söylediğiniz herşeyi ben zaten buraya atmadan önce attım daha yaratıcı birşeyler varmı diye bekliyordum. Bilgisayarımı sürekli temiz tutar zamanında format atarım. Diyorum ki Bilgisayar 32bit fakat benim yüklediğim 64bit işletim sistemlerinin bir alakası var mıdır?. Driverlar'ın hepsi güncel. Saçma sapan oyunlarda alıyorum 8 fps'i.

Alakasi olabilir. Sacma sapan oyunlar dediklerinizde sizin sisteminize , ekran kartiniza , isletim sisteminize vb. Uygun olmadigindan da olabilir.

Game booster ile acmayi da deneyebilirsiniz

Lebrath

Üye
16 Tem 2016
144
0
Bu dediklerinizin hepsini ben daha önce yapmıştım bilgisayarımda virüs olacağını düşünmüyorum sürekli temizler format'ımı atarım dediğim gibi. RAFT oyununda 8 fps ASTRONEER oyununda kasma sorunları. Sürekli bu şekilde her daim böyleydi sıkıldım artık. Ekran kartı ayarlarımın hepsi performansta ve tüm güçle çalışıyorlar.

Acemi Emre

Üye
24 Haz 2016
60
0
Tanrı Dağı
ekran kartında sorun olabilir ya da o oyunların yapıldığı şirketle senin ekran kartı arasında bir sıkıntı olabilir yani darboğaz yapar vb. :) bence ekran kartlarını bir bilgisayarcıya baktır veya başka şeyler denemeye çalış.

dj_sansür

Katılımcı Üye
3 Eyl 2008
485
0
win 10 home güzel degil bende kullanıyorum..
Driver Booster 4 bunla sürücülerini güncelle.
Pc nin içini tozlardan kurtar.Parçaları sök hava tut.
Fortmat gerekiyorsa format at sürücülerini güncelle..
eger biosunda windows 10 degilde.Windows 8 gömülüyse.
Eski işletim sitemine dön.

Benim pc nin biosunda windows 8 gömülü 5 sene oldu.Ben windows 10 yükledim 1 sene oldu yükleyeli yoruyor yinede.Söyle yoruyor eski işletim sistemime nazaran biraz daha çabuk yoruyor.

bunlar ne alaka deme inan fark ediyor içlerinden biri işini kolaylaştırabilir..

Son düzenleme:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Merhabalar ,

8 GB RAM ' li Bilgisayara 32 Bit Yüklenmez.Yüklenirse FPS Düşüşü Yaşanır.Windows 7 Ultimate 64 Bit Yapın.Ekran Kartını Güncelleyin.(Sakın Ama Sakın Driver Booster'dan Güncelleme Ekran Kartını. amd.com'dan Yükle.) İyi Forumlar..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.