Sistemime Ssd Uyar Mı?

UmutBey881

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
316
0
İstanbul
Merhaba bilgisayarımda SSD slotu varmı var ise hangi türü ne kadar destekliyor ssd alıcamda yanlis almak istemiyorum

KM186Y.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,287
1
3,513
Görsel görünmüyor ama elimden geldiğince yardımcı olayım,

Sistemimde harddisk var ssd takabilirmiyim?

- Tabiki takabilirsin harddiski çıkartıp sata portundan ssd takabilirsin.

Harddiskimi çıkarmadan nasıl ssd takabilirim?

- Sisteminizde dvd rom var ise hdd caddy kullanarak yeni bir sata portu oluşturabilirsiniz.
Alternatif olarak m.2 portu var ise m.2 ssd takarak daha iyi performanslar elde edebilirsiniz.

Anakartımın maksimum desteği nedir?

- Böyle bir durum söz konusu değildir çünkü herhangibir destek sınırı yoktur.

Hangi markaları tercih etmeliyim?

- Kingston, WD, Samsung, Seagete, Sandisk.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Lütfen sorunuz varsa çekinmeden sorunuz.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
UmutBey881

leptop marka model yazarak link bırakarak yardımcı olurum
1 boş ram yuvası var ram takarsın gördüğüm dual channel yap
2 hdd var orda onu söküp yerine ssd takabilirsin 2.5 inç
3 anakart ve leptop marka model bilmediğimden tam m2 msata nvme ssd takılımı bilmiyorum yuvası varsa takarsın
4 dvd ryter varsa dvd ryter yuvasına ssd takabilirsin cady dönüştürü alıp ssd iyi içine yerleştirirsin
5 not : m2 yada nvme ssd yuvası mevcut gördüm bios piline dogru boş yuva var oraya m2 veya nvme ssd takabilirsin oranın pin yuvasını ögren ona göre tak onuda anakartın marka model yazarak sitesinde pdf şeklinde yazar uygun m2 yada nvme ssd yi takarsın

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.