Sistemimin Yetmesine Rağmen Oyunlar Çok Kasıyor

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Selamun aleyküm cümleten,

Çok büyük bir sorunum var. Sistemim çok iyi ama kaldırabilecek oyunları çok kasıyor. Oynayacağım oyunun sistem gereksinimlerine bakıyorum ya da Can You Run It sitesinde oyunları bulup bilgisayarımın kaldırıp kaldıramayacağına bakıyorum. Önerilen ayarlarda bile sorun gözükmüyor. Oyuna göre sistemim çok iyi görünüyor. Ama açtığımda çok kasıyor. Bu sorunu çözene dua edeceğim vallahi ne yapacağımı şaşırdım ya :(

Sistem Özelliklerim:

8 GB DDR3 Ram
İntel Core 2.40 GHZ i5 İşlemci
Nvidia Geforce GT 520M 1 GB Ekran Kartı

Laptop kullanıyorum. Bütün sürücüleri DriverScanner ile güncelledim. Ekran kartını da kendi sitesinden indirip güncelledim. Bilgisayarda hiç virüs yok, antivirüs ile taradım. Directx güncel ve Microsoft Visual C++ paketlerinin hepsi yüklü. Ayrıca bilgisayarımı her gün Advanced SystemCare 7 ve Magic Speed ile hızlandırıyorum. Laptop ısınmasına karşı çok iyi bir fan aldım bugün. Hiç ısınmıyor artık. Ama hala oyunlarda kasma var. Yardım ederseniz ve sorunu beraber çözersek gerçekten minnettar kalırım. Şimdiden sağolun..

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Darksiders 2, Viking Battle for Asgard, Darkness Within 2 gibi oyunlarda kasıyor. Ve bunun gibi bir çok oyun da kasıyor. Hele ki Darkness Within neden kasıyor onu hiç mi hiç anlamadım. O kadar düşük sistem gereksinimleri var ki.

BYEmre42

Katılımcı Üye
13 Mar 2013
912
0
Konya-Bozkır
Senin sistemine yakın bnmde bi pc var.c.s 1.6 yı kasıyor bnde anlamış değilim :) arkadasım çok kötü eski pcsi bile cs.1.6 yı kasmıyor bnmki kasıyor anlamadım gitti.s csyide aynı siteden indirdik.s

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
cclaner ile registry'deki sorunları fix lemeyi deneyin muhtemelen sorununuz kalkacaktır:!

Advanced SystemCare 7'yi ve Magic Speed'i kullandığımı yazmıştım. Onlar Ccleaner'den kat kat daha iyi. Ccleaner'dan registry sorunu gözükmüyor zaten şuanda. Ve gözükseydi bile çözdüğümde bilgisayarda açtığım oyunların hızında hiç bir değişiklik olmazdı. Çünkü bu tür programları yıllardır kullanıyorum kardeşim.

AlbaYm

Katılımcı Üye
4 Kas 2012
439
0
İstanbul
Aynı sorun bende var , sistemim iyi olmasına ragmen oyun çok kasıyor ( ayarlar en düsükte ) önceden böyle bir kasma yoktu ekran kartını güncelledim oyunda 40-50 fps düşüş yasandı.

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Aynı sorun bende var , sistemim iyi olmasına ragmen oyun çok kasıyor ( ayarlar en düsükte ) önceden böyle bir kasma yoktu ekran kartını güncelledim oyunda 40-50 fps düşüş yasandı.

Eski ekran kartını tekrardan indirip yükleyebilirsin kardeşim o sorun çözülür ama benim sorun çözülmüyor. Tek çarem Bios'u güncellemek. Bu şekilde anca bilgisayardan olumlu şekilde performans alabilirim. Yoksa hep böyle kullanmak zorunda kalacağım :( Bios güncellemeyi bilen var mıdır acep ?

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
driverlerden olabilir kardeşım driver scanner ındır

Ciddi olamazsın..

Laptop kullanıyorum. Bütün sürücüleri DriverScanner ile güncelledim. Ekran kartını da kendi sitesinden indirip güncelledim. Bilgisayarda hiç virüs yok, antivirüs ile taradım. Directx güncel ve Microsoft Visual C++ paketlerinin hepsi yüklü. Ayrıca bilgisayarımı her gün Advanced SystemCare 7 ve Magic Speed ile hızlandırıyorum. Laptop ısınmasına karşı çok iyi bir fan aldım bugün. Hiç ısınmıyor artık. Ama hala oyunlarda kasma var. Yardım ederseniz ve sorunu beraber çözersek gerçekten minnettar kalırım. Şimdiden sağolun..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.