Sistemimin Yetmesine Rağmen Oyunlar Çok Kasıyor

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Selamun aleyküm cümleten,

Çok büyük bir sorunum var. Sistemim çok iyi ama kaldırabilecek oyunları çok kasıyor. Oynayacağım oyunun sistem gereksinimlerine bakıyorum ya da Can You Run It sitesinde oyunları bulup bilgisayarımın kaldırıp kaldıramayacağına bakıyorum. Önerilen ayarlarda bile sorun gözükmüyor. Oyuna göre sistemim çok iyi görünüyor. Ama açtığımda çok kasıyor. Bu sorunu çözene dua edeceğim vallahi ne yapacağımı şaşırdım ya :(

Sistem Özelliklerim:

8 GB DDR3 Ram
İntel Core 2.40 GHZ i5 İşlemci
Nvidia Geforce GT 520M 1 GB Ekran Kartı

Laptop kullanıyorum. Bütün sürücüleri DriverScanner ile güncelledim. Ekran kartını da kendi sitesinden indirip güncelledim. Bilgisayarda hiç virüs yok, antivirüs ile taradım. Directx güncel ve Microsoft Visual C++ paketlerinin hepsi yüklü. Ayrıca bilgisayarımı her gün Advanced SystemCare 7 ve Magic Speed ile hızlandırıyorum. Laptop ısınmasına karşı çok iyi bir fan aldım bugün. Hiç ısınmıyor artık. Ama hala oyunlarda kasma var. Yardım ederseniz ve sorunu beraber çözersek gerçekten minnettar kalırım. Şimdiden sağolun..

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Selamun Aleyküm Kardeşim ,

Bu Sorun Senin Sanırsam 2 Ekran Kartın Var Çünkü Şuandaki Bilgisayarlada 2 Tane Var
1 Tanesi İnternette Gezmek İçin Senin Dediğin İse .Exe Uygulama Gibi Şeylerde FPS Değerinin Yüksek Kalması İçin İyi Bir Ekran Kartı Oyun İçin Yani ,
Senin Ekran Kartın Geçiş Yapmıyordur , Yani İnternette Gezmelik Ekran Kartı Oyunluk Ekran Kartına Geçmiyor Bu Yüzden Düşük Ekran Kartını Kullanıyor Düşük FPS Alıyorsun ,
Aynı Sorun Bendede Var AMD Benimki Çok Zor Düzeltilior Ben 4 Aydır Uğraşıyorum Olmadı Servise Göndereceğim ,

Fakat Nvidia'larda Basit Biraz Araştırsan Diğer Sitelerden Sorununu Hemen Çözebilirsin ,

İyi Forumlar ...

Benimki Nvidia :) Nasıl yapabilirim geçişi ? Nerde yazıyor, bilgi verirsen sevinirim kardeşim.

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Hocam bilgisayarı aldığınızdan beri mi kasıyor yoksa yeni mi oldu bu kasma? :)

Aldığımdan beri. Adam bana Battlefield 3'ü bile full grafiklerde kaldırır demişti. Can You Run It'ten oyunlara bakıyorum. Çoğu büyük oyunun maximum sistem gereksinimlerini bile full kaldırıyor. Ama ufacık tefecik oyunları açınca kasıyor.

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Hocam servise yolladınız mı hiç?Yani benim bilgisayarım da pes 2013 de kasıyordu servise yolladım fanını falan temizlediler geldiğinde hiç kasma yoktu sizin bilgisayarınız da tozlanmıştır belki hocam :)

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Hocam servise yolladınız mı hiç?Yani benim bilgisayarım da pes 2013 de kasıyordu servise yolladım fanını falan temizlediler geldiğinde hiç kasma yoktu sizin bilgisayarınız da tozlanmıştır belki hocam :)

Garantisi bir kaç ay önce bitti. Servis buna kim bilir ne kadar para ister. Ayrıca bir arkadaşımında böyle bir sorunu vardı. Servise verdiğinde içinden bir parçayı değiştirmişler. Artık oyunlar neredeyse hiç açılmıyor. Bu yüzden servisle uğraşmadan önce bu işi çözmenin başka yöntemi olmalı.

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Hocam ben de bilgisayarı aldıktan 1 ay sonra kasmalar başladı şimdi garantiye göndereli 4 ay oldu kasma yok yani illa alınınca 0 hata vermiyorlarki hocam :)
Hocam eğer garantisi bittiyse kendiniz temizleyin veya bir bilgisayarcıya ***ürün gözünüzün önünde onlar temizlesin zaten uzun sürmez :)

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK
Direct X web setupu yükleyin ve phisical driver gibi görüntü motorlarına yardımcı programlar var onları yükleyin framework yükleyin son olarak k lite megacodec pack yükleyin yardımcı olacaktır.

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK
Ya usta encoder gerekiyor sana yukarıda yazdıklarım gibi.
yaz oyunlar için gerekli programlar diye arattır bulursun bir iki tane faydalı

Ama K lite mega codec packi kesinlikle yükle direct x web setup dahil

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Oyunlarda videolar ve encoderlar var bunlar için k lite codec pack destek sağlıyor kardeşim.
Sisteme ekliyor o çözücüleri , o yüzden kasmasına engel oluyor kardeş

Bir uzmana sor açıklar

Evet ama işe yaramıyor onlarda. Oyunlar hala kasıyor :( Windows 8 işletim sistemi kursam oyunlardaki performans artışı ne kadar olur acaba ?

caca120

Yeni üye
23 Eyl 2012
17
0
Senin kullandığın ekran kartının aynısı bendede var bende kullanıyorum moralini bozmak gibi olmasın ama oyunları destekliyen bi ekran kartı değil yani açıkcası oyun ekran kartı değil yapabileceğin tekşey nvidia nın sitesine gir ordan seç 520m ekran kartını güncelle bi önce sonra masaüstüne gel sağ tıkla nvidia denetim masası var orda sol tarafta sekmeler var 3D ayarlarının yönetilmesi var oraya gir ordan oyununu açtığın kısayolu seç ve alttaki panelden ayarları düşür uygula de sonra kapat oyununa sağ tıkla yüksek performanslı nvidia işlemcisiyle çalıştır de yapabilceğin tek şey bu biraz daha iyi performans sağlarsın umarım işine yarar :)

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Senin kullandığın ekran kartının aynısı bendede var bende kullanıyorum moralini bozmak gibi olmasın ama oyunları destekliyen bi ekran kartı değil yani açıkcası oyun ekran kartı değil yapabileceğin tekşey nvidia nın sitesine gir ordan seç 520m ekran kartını güncelle bi önce sonra masaüstüne gel sağ tıkla nvidia denetim masası var orda sol tarafta sekmeler var 3D ayarlarının yönetilmesi var oraya gir ordan oyununu açtığın kısayolu seç ve alttaki panelden ayarları düşür uygula de sonra kapat oyununa sağ tıkla yüksek performanslı nvidia işlemcisiyle çalıştır de yapabilceğin tek şey bu biraz daha iyi performans sağlarsın umarım işine yarar :)

Teşekkür ederim bilgiler için. Demek ki sorun ekran kartındaymış :) Peki bu ekran kartını nasıl yükseltebilirim ? Yani GTX model alsam laptobuma uygun olanı nasıl bulacağım ? Ve ne kadardır ? Bilen arkadaşlar biraz bilgi verirse sevinirim :)

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Teşekkür ederim bilgiler için. Demek ki sorun ekran kartındaymış :) Peki bu ekran kartını nasıl yükseltebilirim ? Yani GTX model alsam laptobuma uygun olanı nasıl bulacağım ? Ve ne kadardır ? Bilen arkadaşlar biraz bilgi verirse sevinirim :)

Laptopların %90'ında ekran kartı değişmiyor erencim ama bazılarında değişyor bi bak netten laptobuna belki değiştirilir :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.