Site açıklarını nasıl taratabiliriz? - Anlatım

theCoder0

Yeni üye
21 Tem 2019
14
1
Merhaba herkese, sizlere site açıklarını taratabileceğimiz bir araçtan bahsedeceğim.

Not: Kali Linux için anlatılmıştır.

Aracın ismi Golismero. Bu araç ile sitelede ki açıkları taratabiliriz. Aracı kullanmak için indirmemiz gerekiyor,
aracı indirmek için,
Kod:
[COLOR="Red"]git clone https://github.com/golismero/golismero.git[/COLOR]
komutunu yazalım ve indirme işlemleri başlasın.

nbRrbM.png

Aracı indirdikten sonra,
Kod:
[COLOR="Red"]cd golismero/[/COLOR]
komutu ile aracın dosyasına girelim.
Kod:
[COLOR="Red"]ls[/COLOR]
komutu ile de içindekileri görebilirsiniz.

lQd14r.png

Sonrasında terminale
Kod:
[COLOR="Red"]python golismero.py[/COLOR]
yazarak programı çalıştırabilirsiniz. Program hakkında size bilgi verir. Örneğin,
Kod:
[COLOR="Red"]python golismero.py --help[/COLOR]
komutunu yazarak araç hakkında bilgiler, hangi komutun ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz.
]

3O7oJp.png

lQd1Rg.png

Programda site açık taraması yapmak için de,
Kod:
[COLOR="Red"]python golismero.py scan hedefsite[/COLOR]
komutunu kullanabilirsiniz ("hedefsite" kısmına hedef siteyi yazıyoruz).

001DXR.png

Aracı yararına kullanınız, aksi taktirde ben sorumlu değilim.

Son düzenleme:

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
Kusura bakma ama konu baya kötü olmuş klasik komut yaz geç yapmışsın ayrıca forum da kullandığın Tool üzerine yaklaşık 10 konu bulabilirsin sana önerim konu açtığın bölümdeki sabite alınmış konuları incelemen kolay gelsin

theCoder0

Yeni üye
21 Tem 2019
14
1
Kusura bakma ama konu baya kötü olmuş klasik komut yaz geç yapmışsın ayrıca forum da kullandığın Tool üzerine yaklaşık 10 konu bulabilirsin sana önerim konu açtığın bölümdeki sabite alınmış konuları incelemen kolay gelsin

İçeriği çok az buda konuyu kötü yapar aracı olabildiğince anlat maya çalış

Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Henüz forumda yeniyim.

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Her gün aynı konudan açılıyor neredeyse ve hepsine de aynı şeyi yazıyorum. Hocam belli ki yeni başlamışsınız öğremeye çaba göstermişsiniz fakat böyle basit programlarla konu açmanın bir gereği yok diye düşünüyorum, fakat kendinizi geliştirirsiniz ona birşey diyemem. Demem şu ki; açık taratma vesaire hakkında bir konu açacaksanız daha fazla şeyler eklemeniz gerekiyor. Açtığınız konu hakkında çok çok daha iyi bir şekilde yüzlerce konu mevcut zaten. Daha farklı stratejiler olsun taktikler/saldırılar/programlar olsun ekleyip o şekilde paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Umarım mesajımı anlayabilmişsinizdir, yanlış anlamayın sakın.
İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.