Site Açmak İçin Neler Gereklidir ?

HakanTR27

Yeni üye
2 Ara 2018
42
0
Blog sitesi kurmayı düşünüyorum php ile kodladım domain ve hosting alıp siteye yükleyecğim ama başka neler yapmam lazım güvenlik vb yönlerden

Ghost Killer

Co Admin Yardımcısı
13 Ocak 2019
11,239
7,707
Merhaba, hosting ve domain hallettiyseniz cloud flareye sitenizi bağlayın hem ssl sertifikası veriyor hem de ddos koruması olduğu için tavsiye ederim. 1 ay ücretsiz kullanabilirsiniz.

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
825
158
Liverpool UK
Ben daha çok kod kısmını soruyorum

Güvenlik açısından ne yapman gerektiğini belirleyecek şey bellidir. Herhangi bir Web vulnerability scanner kullanarak adeta pentester gibi sitedeki açıkları tespit etmeye çalışırsın. Daha sonrasında açıkları nasıl kapatacağın senin back end bilgine ve araştırma yeteneğine kalmış.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.