"Site FTP'den yönetiliyor" hakkında

yoktur

Katılımcı Üye
23 Mar 2007
569
0
Admin panel bulamadım başlıklarının altında hep aynı yorumu görüyorum, site belki site.com/adminbeydiyeceksiniz üzerinden yönetiliyor, nasıl bu kadar emin oluyorsunuz?

Redlion12

Kıdemli Üye
3 Ara 2015
2,023
1
~
Sitenin dosyalarını çeken çeşitli programlar var. IntellıTamper, Acunetix vb. bu programlardaki çıkan dosyalara tek tek bakıyorsun, arasında panele benzer birşey varsa FTP üzerinden yönetilmiyordur. Eğer yoksa ve hiçbir şekilde panele erişemediysen robots.txt sitemap.xml gibi yüksek ihtimalle FTP üzerinden yönetilir. Çok zor birşey değil FTP üzerinden site yürütmek :)

Kopril54

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
929
0
Satürn
Dostum Sitedelrde Admin Paneli Olmak Zorunda Değil
FTP Denilen Şey FireZillah Falan Sitenin Veritabanına Dosyayı Atıyor
Yada Admin Panelini Çok İyi Saklamış Olabiliyorlar Bazen.

Santroz9

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
804
0
Bilinmezden
Aslında emin olmuyoruz :) Sen o belirttiğin linki bulabilecek misin ? Eğer büyük bir devlet sitesi ise büyük bir klasör tarayıcı ile 1 hafta hiçi durmadan tarama yaparsın. Bulamazsa bulamaz. Ne yaparsın? Site ftp den yönetiliyor olabilir diye kullanıcı adı şifreyi onda denersin. Yoksa sıradaki siteye geçersin.

yoktur

Katılımcı Üye
23 Mar 2007
569
0
Aradığım cevap "aslında emin olmuyoruz"'du. Herhangi bir yerde linklenmemiş bir klasörü bulan program varsa link atın sitemde deneyeyim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.