site güvenlıgı hakkında yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

excelance_110

Yeni üye
29 Nis 2009
29
0
örn: bir form siteniz var ve bu site süreklı index yiyor:diablo bunu ve bunun gibi saldırıları engellemek ıcın,, daha dogrusu sıteyı güvenlı hale getırmek için neler yapılmalıdır:secret

jino

Yeni üye
30 May 2009
3
0
öncelikle hostun güvenliği ve sitenin kaynak kodları önemlidir. Hostu veren firmanla bir görüş. Sitenin kaynak kodlarını bilen birine kontrol ettir. Tabi daha başka sebeplerde olabilir. siteni özel mesajla yolla istersen kontrol edebilirim

_MayKi_

Katılımcı Üye
12 May 2009
415
0
dostum saka bi yana bu site hazır portalmı joomla mı kendinmi kodladın tam anlamıyla bisey söylersen ona göre yardımcı olalım..

excelance_110

Yeni üye
29 Nis 2009
29
0
şaka bir yana :)

dostum saka bi yana bu site hazır portalmı joomla mı kendinmi kodladın tam anlamıyla bisey söylersen ona göre yardımcı olalım..

paylasım portalı ( müzik ) sıteler hakkında pek bilgim yok yüzbaşım sevdıgım bır abımın sıtesı index yiyor koruması az galıba dedıgım gıbı ben pek anlamam.. nasıl bır koruma uygulamalıdır ?

_MayKi_

Katılımcı Üye
12 May 2009
415
0
paylasım portalı ( müzik ) sıteler hakkında pek bilgim yok yüzbaşım sevdıgım bır abımın sıtesı index yiyor koruması az galıba dedıgım gıbı ben pek anlamam.. nasıl bır koruma uygulamalıdır ?

dostum öncelikle sunu belirtim bu tür sitelerde hep acık vardır ve bunu kodlamayan icin o acıgın nerde olduggunu saptamakta güctür belki kodlama dilleri yakın olursa halledilebilir senin abi dediğin kisi index yiyosa sitesindeki acığı kapatamıyor demektir...eğer kodlama bilgisi yoksa programlar falan var vs hatta benim paylasıtıgım onları bi deneyin..yada ki ben halledebileceğinizi sanmıyorum bu isten anlayan bi coder tarafından acıklarınızı kapatın yoksa index ha bire yersiniz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.