Site Hack - Sıfırdan Başlamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_ExcLusivE_

Yeni üye
5 Eki 2009
21
0
Merhaba.

Bu tarz konularda en baştayım diyebilirim. Site hack konusunda baştan başlayıp nerelere kadar gelebilirim, iyi bir çalışma sonucunda istediğim yere varabilir miyim? Bu konuda neler bilmem gerekir, kaç yılımı alır? THT'de "buradaki konuya gözat" diyebileceğiniz konular nelerdir?

Yardımlarınız ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim, saygılar...

_ExcLusivE_

Yeni üye
5 Eki 2009
21
0
"bence" hiç hack işine girme ilerde işine yaramaz.
Fakat programlama,web tasarım vb. öğrenirsen lisede veya üniversitede sana yararı dokunur.
Evden web tasarım yaparak para kazanırsın en basitinden.
Fakat karar senin dediğim gibi bu benim fikrim eğer yok ben hack öğrenmek istiyorum dersen sql öğren derim. sql derslerini burdan indirip izleyebilirsin
Önerin ve bilgilendirmen için teşekkür ederim. Kar amacı gütmüyorum, bazı amaçlarım doğrultusunda bu işe girdim. Elimden geldiğince çok şey öğrenmek ve kısa zamanda terör yanlısı sitelere karşı benimde küçük bir payımın olmasını istiyorum. Tekrar teşekkürler.

_ExcLusivE_

Yeni üye
5 Eki 2009
21
0
Kafama her esen siteyi hacklemek için bu işe başlamadım. Asıl başlayış nedenim sadece terör yanlısı sitelerin çökertilmesi için olucak. Herhangi bir kar amacı güdmüyorum.

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
Hack öğrenmek için zaten en başta programlama öğrenmen gerekiyor. Pat diye hacker olamazsın ki!:) Donanım, güvenlik, işletim sistemleri v.s. uzmanlaşman lazım. Yok, ben bunlarla uğraşamam diyorsan lamer ol.:)

Son düzenleme:

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
Evet belli birşeyler öğrendikten sonra Hacker'lığa ilgi otomatik'ten başlıyor Ben
Donanım'dan başlamıştım sonra hacker'lıkla uğraşmaya kadar geldim :)

Hack'in kelime anlamı kırmaktır zaten.:) BT deki anlamı ise sistemi kırmaktır. Sistemi kırabilmek için öncelikle o sistemde uzmanlaşmak gerekir. Sistemde uzmanlaşan kişi onu kırabilceğinden zaten haced olmuştur... ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.