Çözüldü Site hackledikten sonra izleri nasil silerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kelyback

Katılımcı Üye
17 Ocak 2016
758
1
buldun
Arkadas kolay gelsin
Simdi vpnmizi açtık
sitede acigi bulduk
Giriş sağladık
Shellimizi attik
Root olduk
Mass deface yaptik
Zone aldik ohh tertemiz
Son olarak sunucuda biraktigimiz izleri silmek için ne yapmalıyız ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kelyback

Katılımcı Üye
17 Ocak 2016
758
1
buldun
Tamam biseyler buldum

Serverda var/log kısmını komple sil (biraz blackhat oluyor ama olsun)
Panelden pa ele degisiyormus ama genelde usr dizinin icinde log kisimlari oluyormuş burayida sildikmi tamam

SORUN COZULDU KONU KILITLENEBILIR

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
164
Türk sitesi olmadığı sürece hiç bir sıkıntı olmayacağı için herhangi bir şey silemene gerek yok dostum. Herhangi bir cezai işlem falan olmaz...

JonnieBrofer

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,434
3
İzleri silmeye gerek yok zaten Yurt dışı ülkelere olduğu için bizim saldırılarımız . sıkıntı çıkmaz . adamlar boşuna mı devlet sitesi hack liyorlar

dumenci06

Uzman üye
20 Eyl 2015
1,781
1
ANKARA
Eger Türk Sitesi Hackliyorsan Ki Bu Forumda Yasak O zaman Bulabilirler ZenMate de İse Yaramaz Vpnler Ama Yabancı Site Hackliyorsan Sıkıntı Cıkmaz Cezai İşlemi Yoktur

İyi Forumlar Dilerim...

'sadak4t

Üye
2 Eki 2016
59
0
Los Angeles
Türk sitesi olmadığı sürece hiç bir sıkıntı olmayacağı için herhangi bir şey silemene gerek yok dostum. Herhangi bir cezai işlem falan olmaz...

O kadar kesin konuşmayın derim.

Cezai işlem olabilir, sıkıntı da olabilir. Ayrıca VPN izlerini bırakmaya da gerek yok.

http://blog.codeasite.com/how-do-i-find-apache-http-server-log-files

Eğer FTP, SSH veya başka bir protokol servisi kullanmadıysan HTTP erişim loglarını silmen büyük ihtimalle yetecektir, fakat dosya kurtarma imkanı da var. Log adresleri sitede "Access Logs" kısmında belirtilmiştir. Çok büyük ihtimalle burada olacaktır.
Sunucunun işletim sistemine göre değişime uğrayabilir ayrıca silmek için verilen komutların terminal çıktılarını da kontrol etmekte fayda var.

Son düzenleme:

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,813
106
26
Ankara
Şu siteyi/kişiyi hackledim hapse girer miyim?

Bu bir Türk sitesi yahut bir vatandaşı ise mahkemeye verdiği takdirde sıkıntı çıkabilir.Siber suçların peşinize düşmesi çok zor değil.Bu durumda o kişiyi ikna etmek için uğraşmanız en doğrusu olacaktır.Tabii mahkemeye vereceğinden eminseniz.

Eğer yabancı bir site ise, o kişi şikayet etmekle uğraşmayacaktır.Etse dahi yabancı bir ülkeden saldırıldığı için hiçbir teşkilat sizinle uğraşmaz.%99 ihtimalle sorun çıkmayacaktır içiniz rahat olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.