site shellini nasıl bulurum

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
312
170
Web
arkadaşlar açıkçası cPanel Hackleme adlı konuda adam bir anda shelle geçiyo burda neyi kastetmiş anlamadım site shellini mi bulcaz tam anlayamadım
Eğer siteye hicbir erişiminiz yok sadece cpanel adresini bulduysanız hicbir şey yapamazsınız önce sitede bir takım açıklar arayıp siteye bir shell dosyası yüklemeniz lazım bunun için forumda oldukça fazla konu mevcut onları inceleyerek siteleri nasıl hackleyebileceginiz ve shell atabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
959
1,339
arkadaşlar açıkçası cPanel Hackleme adlı konuda adam bir anda shelle geçiyo burda neyi kastetmiş anlamadım site shellini mi bulcaz tam anlayamadım
Yani sanırım konu eksik, geçmişte atılan bir shell'i basit shell finder taramaları ile hedef sitede az bir ihtimalle de olsa bir şeyler bulabilirsin. Ancak sen atmadıysan önceden de herhangi bir shell atılmadıysa Şifremi unuttumdan shell paneline gitmesini elbette bekleyemeyiz :)

Sürekli değişen zafiyetler dünyasında daha çok güncel konuları okumanızı tavsiye ederim linkteki konu 2019'un konusu. Web hacking üzerine kendimde forumda takip ettiğim / geçmiş yazılarını okuyupta hiç bir sorun yaşamadığım Meta, Veteran, Paşa, Gece Gezen, Ghost Killer, Gölge, Captain Kanka, Bunjo, Rewan, Şafak-Bey, Enistein gibi çok değerli konuları olan kişileri takip etmeni naçizane tavsiye ederim.

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
873
anka.html
Bahsettiğiniz konuda sıfırdan "hackleme" den bahsedilmiyor.
Siteye daha önceden shell basılmış ve bu shell üzerinden şifre sıfırlama yapılıyor.
Ek olarak Crackmeci hocamızında bahsettiği gibi github veya bazı telegram gruplarında shell finderler paylaşılıyor güvenilir olan herhangi bir shell finder kullanarak siteye basılan shelleri bulabilirsiniz. Ek olarak hatırlatayım bazı shell finder'ler hatalı çalışıyor örneğin .php ile biten tüm dosyaları shell olarak önünüze atayabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.