Site uyarmak yasalmı

Zehir1903

Üye
13 Nis 2019
69
0
bir sayfada açık buldum ve uyarı yazısı bıraktım

başka bişi yapmadım yasal değilse uyandırın sileyim EDİT : SİLİNDİ

sp*ha**erz.com da böyle şeyler olduğundan normal sanmıştım XD

Moderatör tarafında düzenlendi:

"fyska

Üye
26 Haz 2019
182
2
Cevap: Bu Yaptığım Yasaldır Değilmi

Bir bilişim sistemine izinsiz şekilde giriş yapmak ve orada kalmak 1 yıla kadar hapis veya adli para cezası uygulanır.
Aynı şekilde bir bilişim sisteminde ki verileri bozma,silme,değiştirme filleri gerçekleştirilirse 6 aydan 3 yıla kadar ceza uygulanır.

Bu üstte yazdıklarım firmanın insafına kalmış bir durum sizi şikayet ederlerse ceza almanız kaçınılmazdır.Bu tür açık arama işlemlerini ilgili kurumdan izin alarak yapmanız gerekmektedir aksi taktirde izinsiz zafiyet aramakta suçtur.Yine de bulduğunuz açıkları iletişim adreslerini öğrenerek iletmeniz en doğru ve güvenilir halidir.

İyi günler dilerim.

Zehir1903

Üye
13 Nis 2019
69
0
Bir bilişim sistemine izinsiz şekilde giriş yapmak ve orada kalmak 1 yıla kadar hapis veya adli para cezası uygulanır.
Aynı şekilde bir bilişim sisteminde ki verileri bozma,silme,değiştirme filleri gerçekleştirilirse 6 aydan 3 yıla kadar ceza uygulanır.

Bu üstte yazdıklarım firmanın insafına kalmış bir durum sizi şikayet ederlerse ceza almanız kaçınılmazdır.Bu tür açık arama işlemlerini ilgili kurumdan izin alarak yapmanız gerekmektedir aksi taktirde izinsiz zafiyet aramakta suçtur.Yine de bulduğunuz açıkları iletişim adreslerini öğrenerek iletmeniz en doğru ve güvenilir halidir.

İyi günler dilerim.

vay beh silem bari xd

anonim ol gerisini boşver ama yaptığın suç

nasıl

İyi günler dilerim.
uyarı için tşk çıkış yapıp duyuruyu sildim zaten vpnler vardı

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Cevap: Bu Yaptığım Yasaldır Değilmi

Yaptığın suç, uğraşırlarsa ceza alırsın. Ayrıyetten Türk sitelerine saldırmak zaten forumun misyonuna da aykırı...

Zehir1903

Üye
13 Nis 2019
69
0
Yaptığın suç, uğraşırlarsa ceza alırsın. Ayrıyetten Türk sitelerine saldırmak zaten forumun misyonuna da aykırı...

saldırmak değil amacım aksine görüp düzeltmeleri
not:açığı nasıl düzeltileceğini bilmiyorum
eski haline getirdim siteyi

https://kilavuzegitim.com/index
athena diye birisi anasayfa basmış bile :///

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.