Sitede dolandırıldım, ne yapabilirim?

Furkancan01

Yeni üye
9 Tem 2023
1
0
Sahibinden motor alıcaktım kapora attım ve geri donuş yok arıyoruz yok dekont vs hepsi var zar zor biriktirdim paramı aldı sizden ricam ben parasında değilim Yüce rabbim hakını verir allaha havale ettim sadece korkurtmak aklınmasını istiyorum ulaşabildiğimiz bilgilerini ona soyleyip korkup birdaha yapmasın bana olan başksına olmasın canı yanmasın kimsenin teşekkür ederim 🙏

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,141
23
358
Sahibinden motor alıcaktım kapora attım ve geri donuş yok arıyoruz yok dekont vs hepsi var zar zor biriktirdim paramı aldı sizden ricam ben parasında değilim Yüce rabbim hakını verir allaha havale ettim sadece korkurtmak aklınmasını istiyorum ulaşabildiğimiz bilgilerini ona soyleyip korkup birdaha yapmasın bana olan başksına olmasın canı yanmasın kimsenin teşekkür ederim 🙏
selamlar yaşadığın durum için üzgünüm :(
savcılığa gidip suç duyurusunda bulunabilirsiniz bu konuda sahibinden işini en iyi şekilde yapıyor hızlıca savcılığa karşı tarafın konum bilgilerini iletiyor.
bir diğer konu sahibinden de alışveriş yaparken size özellikle belirtiyor yüzyüze görüşmeden kapora veya ön ödeme gibi bir ödeme asla yapmayınız diye bu yüzden sahibinden sorumlu tutulmaz diye düşünüyorum.

başkaları dolandırılmasın istiyorsan kullanıcıyı şikayet edebilirsin şikayet formunda gerekli açıklamayı yapıp kullanıcının kalıcı olarak engellenmesini sağlayabilirsin.​

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,452
22
3,205
Ağ Kablolarında Geziyor
hel6yqf.png

dün gelen mesaj

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
120
4,806
En mantıklısı karakola gidip şikayetçi olmaktır. Diğer türlü bizim korkutmamız ile bırakması zor.

user.thestorm

Katılımcı Üye
6 May 2023
412
14
182
Bende herkesin verdiği cevabın aynısını veriyorum.
Polise başvur, yasal yollar üzerinden git.

Yasadışı herhangi birşey yapman senide suçlu yapıcaktır. SMS Bomb vb. şeyler ile kişiyi rahatsız etmen onu korkutmaz. Teli sessize alır rahatsızda etmez. Sadece sanada bir suç işletmiş olur. Ver polise gerisini elleme.

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,182
6
947
Photoshop 🔥
Böyle Bir Olayda ilk önce polise bildirmen daha mantıklı olabilir her geçen dakika vakit kaybediyorsun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.