Sitem Hacklendi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

leon2004

Yeni üye
3 Eki 2006
4
0
arkadaşlar kürt hack team tarafından site hacklenmiştir.
Bunlarla nasıl mücadele edecegim.
Acil çözüm yollarını söylerseniz sevinirim.

yennn

Uzman üye
18 Şub 2011
1,291
0
Asgardia
Anlamıyorum ki kardeşim. Neden bilmediğiniz linklere tıklıyorsunuz. Tüm bilgileriniz gidiyor. Ya da keylogger yemişsindir. Bildiğim kadarı ile alma şansın yok.

Keylargo`

Kıdemli Üye
12 Tem 2008
4,460
3
None
Sitem den kastın web sitesimi facebook sayfası falan mı facebook sayfası ise eğer geri alma gibi bi durum yok

Bunlara karşın önleminizi önceden almanız gerekiyor facebook sayfasıysa eğer şikayetten başka şansınız yok

Web sayfasıysa güncel açıklara karşı önlem alın

PcChoLik

Uzman üye
18 Tem 2011
1,587
0
İstanbul
Şimdi sana söyliyim kardeşim;
Ben ne zamandan beri parmaklarımı sizlerin güvenliği ve daha az hacklenmesi için yoruyorum ama nafile takan yok...

Facebook hesabına bağlı sayfa hacklenmişse hesabının gizlilik ayarlarından herzaman mail adresini saklıycaksın ordaki ayarlardan Özelleştiri seç sonra ekran gelicek ve "Sadece Ben" yazanı seçiceksin böylece hackerın a babası senin facebook adresini hacklemeye çalışsada hackleyemez tabii mail adresini ona vermezsen...

şimdi gelelim sitenin hacklenmesine ;
şimdik kardeş böyle hacklenipte buraya gelen çok oluyor.Öncelikle eğer site sahibiysen hiçbir zaman internetten indirme işlerine girmiyceksin baban dahi dese indir oğlum diye asla indirmiyceksin stieni yönettiğin pcne sonra pcnde sadece orijinal&lisanslı yazılımlar olucak yoksa yine hacklenirsin...Mail adresinide asla kimseye verme sadece okul ve mahalle arkadaşlarına akrabalarına ver ama gizli sorunun cevabını soruyla alakasız koy ve akla hayale gelmeyen bişey olsun ama bu demekki şifreni zor koymıycan? tabiikide şireni hemen değiştiriceksin ve zor koyucaksın sonra bilgisayarında mutlaka anti-spy anti-malware anti-virus programları hazır ve güncel olucak ayrıca sitenin bütün açıklarını açık tarama programlarıyla başka bir pcden taratıcaksın ve listesini çıkarıcaksın sonra internetten bu açıkları kapatmayı öğrenip sitenden kaldırıcaksın ve asla ve asla sitende upload açığı bırakma en kolay burdan hacklenirsin...Son olarakta asla ve asla bilmediğin sitelerin lnkine basma ne olur ne olmaz adam (benim gibi) içine javascript kodu yerleştirmişse bütün cookielerin adamda ;)

bu dediklerimi yaparsan hiçbir zaman hacklenmezsin ama şöyle hacklenirsin bir uzman hacker göz koymuştur sitene ve adamı görsen açıksız siteye açık açtırıyor o zaman işin zor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.