Çözüldü Siteme Yapılan saldırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
12 Eki 2012
65
0
Merhaba arkadaşlar,

Geçen haftalarda siteme saldırı yapıldı, ama site dosyalarında v.s. bir sorun yoktu
sadece site kapatılmış gibiydi, silip index yükledim yazılımı eski oldugu için o tasarımı yuklemedım

php ile yazmıştık

şimdi php pdo ile başka bir yazılım yazacağız.

siteyi kapatan bu saldırı ne olabilir ?

birde zone-h nedir ?
biri bana bu şekilde saldıracağını söyledi :)

index falan yukluyorlar sanırım, önemli veri yada bilgiler olmadıgı için o kadar güvenliğe takmıyordum.

ama merakımdan sitemi kapatıran saldırı neydi ?

ve bu zone-h saldırısı ne ? , verilere erişebilirmi? nasıl engelenir ?

Ustadların yardımcı olmasını bekliyorum

SAYGILARIMLA THT ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Eki 2012
65
0
Arkadaşlar bu arada sitemde , hiçbir şekilde hazır yazılım kullanmadım, siteleri dinamik yapıyorum, bir çok güvenlik ayarını yapıyorum yada yaptığımı düşünüyorum :) , saygılarımla...

iLab

Uzman üye
15 Mar 2018
1,305
0
Ankara
Ddos atmışlar siten çökmüş
zone-h ise sitene index atarlarsa zone-h.org dan mirror alırlar ve siteni hacklediklerini kabullendirrler.
Teşekkür Alabilirmiyim :)

'TÜRKÇÜ

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,059
2
Merhabalar Zone - h site yansıması alma sitesidir, sistemidir
Sitenizin o anki görüntüsünü alır heckilar hackledikleri sitelerin o anki kaydını alır bir kanıt olarak.

Siteniz ddos saldırısına uğramış olabilir.
Bunun için cloudflare gibi sistemleri kullanabilirsiniz.

Eğer İndex.php dosyanızı değişti sitenizde hacklendi gibi bir yazı vs çıkıyor ise barindiginiz hosttan girmiş olabilirler. Veya sitenizde herhangi bir açık türü vardır.

İyi forumlar dilerim.

12 Eki 2012
65
0
DDOS yemişsin tertemiz

belli oranda ddos sistemi çökertebilir

Üstat teşekürler değerli yorumun için, bende ondan 598 şüphelendim :) , cpanelde kayıt tutan bölümde kontrol etim, rusya,romanya,abd den gelen ip lerle saldırmışlar önce wp-admin , admin v.s. denemişler site hazır yazılım olmadıgı için birşey yapamamışlar sonra bazı dosyalar yuklemeye çalışmışlar onuda yapamamışlar sonra sabah 4 sularına kadar sadece " / " dizine giriş yapılıp sanırım direk hosta saldırı yapmışlar bu şekilde siteyi kapatmışlar, cloudflare kurmamıştım , ddsol için onu kursam bu tür saldırıları bi nebze önleyebilirim sanırım.

Zone h saldırı türü değildir zone h bir sitedir ve hacklenen sitelerin katırının tutulduğu yerdir
zone-h.org

üstat değerli yorumun için teşekür ederim, güvenlik naımına hiç bişi yapmıyordum :), taki bugun bir çocuk siteni zone-h de görürsün diyene kadar, onada teşekür etim hep 2.plana atıyordum gerçi ilgilenmiyordum güvenlik ile ilgili zone-h araştırdım sitesine bakmıştım index atıyorlar sadece oda kardeşiminde dediğine göre ddsol ile saldırıp https güvenliği devredışı bırakınca artık hangi yöntemler ile giriyorlarsa o şekilde index atırıp bırakıyorlarmış, verilere erişemiyorlarmış.

tam bilgim yok daha o kadar araştırmadım , onun için THT açtım meseleyi bilen ustatlar bize yol gösterir diye :)

SAYGILAR...

Ddos atmışlar siten çökmüş
zone-h ise sitene index atarlarsa zone-h.org dan mirror alırlar ve siteni hacklediklerini kabullendirrler.
Teşekkür Alabilirmiyim :)

Değerli yorumunuz için teşekürler ustat :)

Merhabalar Zone - h site yansıması alma sitesidir, sistemidir
Sitenizin o anki görüntüsünü alır heckilar hackledikleri sitelerin o anki kaydını alır bir kanıt olarak.

Siteniz ddos saldırısına uğramış olabilir.
Bunun için cloudflare gibi sistemleri kullanabilirsiniz.

Eğer İndex.php dosyanızı değişti sitenizde hacklendi gibi bir yazı vs çıkıyor ise barindiginiz hosttan girmiş olabilirler. Veya sitenizde herhangi bir açık türü vardır.

İyi forumlar dilerim.

Değerli yorumunuz için teşekürler ustat :) , site index falan değişmemiş, hiç bir dosyada bozulma yada değişme yok veritabanıda oldugu gibi duruyordu , sadece sunucum kapanmıştı çünkü sunucuya erişemiyordum aldıgım firmaya bildirdim ticketen sonra bi baktım erişim açıldı :)

ddsol ile sunucuyu kitlemişlerdi , bunun güvenliğini sağlamaya çalışacagım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Klavye19

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
852
12
zone-h diye saldırı tüürü yoktur
sisteminin güvemliğini sağlamalısın
ssl ve cloudflare güvenliğini artıracaktır

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
Konuya post atan diğer üyelerimiz hemfikir oldukları açıktır. Gereksiz post kasılmaması için kilitlenmiştir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.