☆Siteye Saldırabilir miyim ? CloudFlare Nedir, Varmıdır, Nasıl atlatırım ?☆

FiberCL

Üye
8 Ocak 2017
63
0
Ankara
Öncelikle Merhabalar arkadaşlarım ve Üstlerim bugün sizlerle hakkında konusacagim :)

CloudFlare Nedir ?
Not : Wikipedia'dan alıntıdır :) çünkü orası da iyi anlatmış

Cloudflare, Inc., bir içerik dağıtım ağı , İnternet güvenlik hizmetleri ve dağıtılan alan adı sunucusu hizmetleri sağlayan, ABD'nin bir başka şirketidir ve ziyaretçiyle Cloudflare kullanıcısının barındırma sağlayıcısı arasında oturarak web siteleri için ters proxy olarak hareket etmektedir . Cloudflare'nin merkezi California, San Francisco'da , Londra , Singapur , Champaign , Austin , Boston ve Washington DC'de ek bürolar bulunmaktadır.

Cloudflare, daha önce Project Honey Pot üzerinde çalışmış olan Matthew Prince, Lee Holloway ve Michelle Zatlyn , tarafından 2009 yılında kuruldu . Cloudflare, Eylül 2010 TechCrunch Disrupt konferansında başlatıldı. Bu güvenliğinin sağlanması sonrasında, Haziran 2011'de medyanın ilgi gördü LulzSec adlı internet sitesinde.

Haziran 2012'de Cloudflare, RailPan teknolojisini uygulamak için HostPapa da dahil olmak üzere çeşitli web hostlarıyla ortaklık kurdu.

Şubat 2014'te Cloudflare, o ana kadar kaydedilmemiş en çok kaydedilen DDoS saldırısını hafifletti ve bu durum bilinmeyen bir müşteriye karşı 400 Gbit / s hızına ulaştı. Kasım 2014'te Cloudflare, bağımsız medya sitelerinin 500 Gbit / s'lik bir hedeflenmesi ile büyük bir DDoS saldırısı gerçekleştirdiğini bildirdi.

Daha fazla bilgi için : https://en.wikipedia.org/wiki/Cloudflare

Not: İngilizce'den Türkçe'ye çevirin :)

Peki girdiğim sitede varmıdır ?

Güvenli site için :

Girdiğiniz site "Güvenli" ise olabilir. Nerde bulurum ? Tabii ki de https://'nin yanındaki Güvenli sekmesine tıklayıp Cookies'lere gidiyoruz, ardından girdiğimiz siteyi bakıyoruz varmı Cookies'lerde. Evet gördüm şimdi sitede CloudFlare güvenliği olduğunu öğrendim :) ve bazen cloudflare.com olabiliyor sitelerde.

------------------------------------------------------------
LÜTFEN TÜRK SİTELERE SALDIRMAYALIM !

Güvenli olmayan site için :
İ
Girdiğiniz site Güvenli değil ise aynı yukarıdaki gibi "Güvenli site için". Ama bunun için özel foto paylaşmak istedim
Noktalı yer sitede CloudFlare güvenliği olduğunu gösterir!

Nasıl atlatırım ?

Bildiğiniz gibi deminki yazdıklarım gibi oralara gidip engelleye bilirsiniz :)

Sonra bu yazdıklarımdan sonra bir siteye saldırı düzenleyip deneye bilirsiniz :) Ben denemedim :)

Umarım yeterince kadar yardımcı olmuşumdur :)

Lütfen Türk Sitelere saldırmayalım! Onlar bizim için vardır ve candır :)[/COLOR]

CyBeror

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,281
0
Moscow
Cloudflare atlamak benim ilgi alanım:D
Peki youtube ya da facebook gibi sosyal ağlarda firewall var mı acaba?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.