siteyi ele geçirme ?

isimsiz456

Üye
21 Ağu 2016
125
0
siteyi araştır bunun için linuxda bulunan maltego aracını kullana bilirsin ve sitenin ip(internet protocol) adresini ping atarak bul ve daha sonra nmap ile açık portları ve script taraması yap önemli bir site degilse büyük ihtimal port açıgı vardır açık varsa exploit ede bilirsin

exploit : bir sistemin ilk açıgı bulunup daha sonra bunu programlama diline dökemek denile bilir kısaca
payload : sisteme girdikten sonra yapıcagın işlemleri belirler yani ne iş yapıcaksan ona göre payload seçmen gerekir

acunetix (windowsda bulunur): bu program ben windowsda var diye biliyorum ama linuxda da olabilir bununla siteyi taratırsan sitedeki sql injection açıgı gibi açıklkları bulur sana ve bunun yanında admin panelinide bulur sana büyük ihtimal

kendini geliştirmen için bi pdf dosyası : http://www.turkhackteam.org/bilgisa...zde-buyuk-yer-alicak-kocaman-pdf-dosyasi.html

eger aklına bir şey takılırsa bana sora bilirsin biliyorsam seve seve yardım edebilirim

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Hedef site için sql açığı taratirsin hedef degilde normal site ele geçirmek istersen Brute Force ile başla derim forumda çok fazla mevcut konusu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.