Siyah ekran alıyorum.

SeneUzen

Yeni üye
14 Ocak 2019
20
0
Arkadaşlar pc yi açıyorum windows başlatılıyor da kaliyo bazende siyah ekrana geciyo mause imleci geliyor öyle kalıyor bazende kendini resliyor lutfen yardim edin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Arkadaşlar pc yi açıyorum windows başlatılıyor da kaliyo bazende siyah ekrana geciyo mause imleci geliyor öyle kalıyor bazende kendini resliyor lutfen yardim edin

Aynı sorun bende de vardı çözeli çok oldu ben Linux Dual Boot yapmıştım. (Hatalı birşekilde) GRUB önyükleyicisini kaldırınca sorun çözülmüştü.

Senin için alternatif yöntemleri araştırdım:

1.Yöntem

-Bilgisayarı açlışta F8 spamlayarak "Güvenli Mod" ile aç
-Açıldıktan sonra Win+R kombinasyonu ile "Çalıştır"ı açıp cmd yazıp enterleyin.,
-CMD ekranına CHKDSK /R yazıp hard disk hatalarını tarayın.
-İşlem sona erdiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

2.Yöntem
-Bilgisayarı açılışıta F8 spamlayarak "Sistem Onarımı"nı seçerek başlatın.
-Onarım bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

3.Yöntem

-Arama kutucuğuna CMD yazıp çıkan "Komut İstemi"ni sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştırın. (Eğer bilgisayarı normal şekilde açamıyorsanız, Güvenli Mod'da bu adımı deneyin)

-CMD ekranında "sfc /scannow" komutunu yazıp enterleyin.

-İşlem sona erdiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.