Siyah Şapkalı Hacker Eğitimi

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,209
690
Siyah Şapkalı Hacker Eğitimi Nerden Ala Bilirim? Ve ya Nasıl Öyrene bilirim?

Selamlar,

İlk olarak normal internette açık açık böyle bir eğitim bulamazsınız. Genelde Deep Web'te satılır böyle eğitimler. Ancak dolandırıcıkların çok fazla oldğunu da unutmayınız.
Ayrıca "Siyah Şapkalı Hacker" diye bilinen hackerlar genelde beyaz şapka eğitimi alıp sonradan amaçtan saparak siyah şapka olmaktadırlar. Zaten beyaz ile siyah'ın yetenekleri birbirine çok benzerdir, sadece kullanım alanları farklıdır.

Kolay Gelsin

Rospovà

Kıdemli Üye
15 May 2016
3,975
2
Tekirdağ
Selam dostum.Beyaz şapkalı olmadan siyah şapkalı olamazsın.Yani beyaz şapka eğitimlerinde öğrendiklerini kötüye kullanarak olur.

Carding İllegal Mining felan bunlar ayrı yerlerde.

ByCirakHacker

Yeni üye
11 Nis 2021
45
5
Udemy Den Bir Hesap açıp Ahmet Birkan'ın Ücretsiz Etik Hacker Kursuna Başlaya bilirsin 90 bölüme yakın bir bölüm sayısı var ama ilk önce bilgisayarına Ya normal kali linux ya da sanal makineden kali linux kurman lazım

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Hackerlıkta şapka yoktur sadece korsan ve polis vardır ikiside aynı bilgiye sahiptir eğitime gelirsek udemy,youtube ve tabii ki yazılım mühendisliği ve tabi ki tht forum gayet bilgilendirici bilgiler bulabilirsiniz.

emr3q

Üye
29 Tem 2017
148
19
Araştır bakem şunları

Cybrary.it
tryhackme.com
academy.hackthebox.eu

Bunlar seni bir nebze de olsa temelleri almanı sağlayacak. Ha kendini geliştirmen için siber güvenlik uzmanlarının yazdığı teknik makaleleri okuyup haa bak şurada şöyle bir önlem almış ama ben bunu şöyle atlatabilirim diye düşünmen lazım.

h4ck3rz

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
481
182
Dostum Siyah şapkalı hacker eğitimi bulman mümkün değil! Beyaz şapkalı hackerlar ile karanlık taraftakiler arasında pek bir fark yok sadece biri emeğiyle çalışır diğeri de kul hakkı yer ha dersenki benim için farketmez! O zaman battal koç udemy al beyazdan siyaha geç Hadi İyi Forumlar

Ugroon ++

Katılımcı Üye
13 Ara 2020
306
76
192.168.1.1
Çok temel olarak ahmet birkanın eğitimlerine bakabilirsiniz. Ondan sonra tryhackme.com dan hem eğitim alıp hem de alıştırma yapabilirsiniz. Sonrasında hackerone da ki CTF'leri çözüp hackerone da ki raporlardan açıkların detaylı exploitini bypass ları vs öğrenebilirsiniz. Veya sadece testi geçebilmek için SQL açıklı site hacklemeyi ve WAF bypass ı öğrenip Anka Red Team e katılarak eksiksiz bir şekilde çok ileri yerlere gelebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur
İyi forumlar

Öyle bir şey yok önce sistemlerin nasıl çalıştığını öğren, eğitimler değil eğitimleri ne yönde kullandığın kafandaki şapkanın rengini belirliyor
Aynen bunu söylemeyi unutmuşum. Siyah şapkalıların farklı beyaz şapkalıların farklı yöntemler kullandığını mı sanıyorsun ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.