sizce bilgisayar mühendisliği okumalımıyım?

frezetime

Katılımcı Üye
16 Tem 2015
540
1
ben endüstri meslekte okuyorum (son senem) son 2 senedir matematik görmüyorum hayalim bilgisayar mühendisliği okumak ama onun içinde matematiğimin ve ingilizcemin iyi olması gerekiyormuş ingilizce hadi neysede matematik kötü benim sence bilgisayar mühendisliği okumam doğru olurmu? şu son 2 senedir matematik görmediğim için zorluğunuda bilmiyorum ama çalıştıktan sonra kolay diye düşünüyorum birde günde 9-10 saat bilgisayar başında oturuyorum aşırı derecede asosyalim başka bir bölümü seçmek istemiyorum o yüzden cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

edit:lise 2 de matematiğim ikiydi :D

Son düzenleme:

Me Gusta

Katılımcı Üye
25 Haz 2012
705
0
.
Matematik gerekiyor tabii ilk sene Mat 1-2 derslerini alıcaksın. Sonradan arkasını linner cebir ve diferasiyeller takip edecek. Eğer ingilizce okursan daha iyi. Tüm kitaplar ingilizce direkt terimleri daha rahat öğrenirsin. 10011001 için bit kavramlarını taban sayı sistemini ve mantık konusunu bilmen lazım. AND OR XOR vb. için. İLerki senelerde ana derslerin yerini seçmeli derslere bırakıcak. Sen atıyorum hangi alanda gelişmek istiyorsan oradan seçiyorsun. Ben şahsen şevkle girip zerre sıkılmadan çıkıyorum derslerden. :)

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Seveceksen oku. Matematiği üniversite sınavını kazanacak kadar bilsen "başlangıç için" yeterli.
İngilizceyi de zamanla geliştirirsin..

Bilgisayar mühendisliği son sınıftayım, öyle ahım şahım matematik hafızam yok, çoğu bilgimi kullanmaya kullanmaya unutuyorum.. Lakin ihtiyaç anında ilgili konuyu çalışıp öğrenebiliyorsun. Her şey her an hafızanda olacak diye bir kaide yok.

Mühendislik bu değildir zaten.

Önermiyorum diyenlere kulak asma, önermeyenler kendi okudukları bölümleri bir söylesinler hele..

Onun dışında zordur bilgisayar mühendisliği, çünkü sektör çok geniş ve kendini çok geliştirmen gerekiyor sıyrılabilmen için.

Seviyorsan zevklidir.

xeries37

Üye
27 Nis 2012
95
0
ben endüstri meslekte okuyorum (son senem) son 2 senedir matematik görmüyorum hayalim bilgisayar mühendisliği okumak ama onun içinde matematiğimin ve ingilizcemin iyi olması gerekiyormuş ingilizce hadi neysede matematik kötü benim sence bilgisayar mühendisliği okumam doğru olurmu? şu son 2 senedir matematik görmediğim için zorluğunuda bilmiyorum ama çalıştıktan sonra kolay diye düşünüyorum birde günde 9-10 saat bilgisayar başında oturuyorum aşırı derecede asosyalim başka bir bölümü seçmek istemiyorum o yüzden cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

edit:lise 2 de matematiğim ikiydi :D

Bende senin gibi bilgisayar mühendisliği düşünüyorum ancak bu saatten sonra mühendisliği kazanbileceğimi düşünmüyorum 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyup sonra dgs ile bilgisayar mühendisliğine geçiş yapmayı düşünüyorum sende bu yolu çizebilirsin bence bilgisayar programcılığı puan olarak düşük yapılabilecek puan

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
dostum eğer dikey geçiş hakkın var onu kullan iki sene oku ondan sonra seni sınava sokacaklar o sınavdan sonra 2 sene daha okucaksın ve toplam 4 yıllık bir üniversite bitirmiş olucaksın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.