Sizce Dava Yermiyim

lillagol37

Yeni üye
19 Ağu 2017
14
1
Merhabalar, twitchte 1 tane eleman bana 1 ay önce sövmüştü ailevi bende bugun yan hesaptan bunu hatırlayıp buna sövdüm beni avukata vereceğini söyledi
twitch ip veriyor mu veya benim ne gibi önlemler almam lazım bundan dolayı sorun yaşarmıyım tecrübesi olan arkadaşlar var mı?

Rayztw

Katılımcı Üye
17 Eyl 2021
254
101
Merhabalar, twitchte 1 tane eleman bana 1 ay önce sövmüştü ailevi bende bugun yan hesaptan bunu hatırlayıp buna sövdüm beni avukata vereceğini söyledi
twitch ip veriyor mu veya benim ne gibi önlemler almam lazım bundan dolayı sorun yaşarmıyım tecrübesi olan arkadaşlar var mı?
seni korkutmak için söylemiş olabilir ben çok gördüm böyle olayları ama verirse belli bir aydan belli bir yıla kadar cezası var

cyber knight

Katılımcı Üye
30 Ağu 2021
710
437
Root@Cyberknight
Merhaba maalesef sizin yaptığınız gereksiz bir davranış olmuş size fiziksel bir zarar vermediği sürece sizin kesinlikle bi davranışta bulunmamanız gerekir söz havada kalır çünkü.
Gelelim sizin konunuza eğer gerçekten avukata verirse evet twich tarafından tüm bilgileriniz istenebilir çünkü ortada bir suç var.
iyi günler iyi forumlar dilerim.

Asilyums

Üye
7 Kas 2021
99
47
Anonim
Avukata verip vermemesi insiyatifine kalmış. Verirse kötü olur gibi duruyor. Umarım vermez

lillagol37

Yeni üye
19 Ağu 2017
14
1
Hocam mahkemeye verdiyse bile bu süreç yavaş işleyecek, kaldı ki uzlaşmaya tabi suç olarak adlandırılıyor. Sizi önce ifadeye çağıracaklar daha sonra büyük ihtimalle uzlaşmak için sizi arayacaklar eğer karşı tarafı ve sizi ikna ederlerse belli anlaştığıız miktark ödeyip konu kapnıcak
ne kadar sürede belli olur hocam bu lavuk verdiyse beni?

Vinny

Üye
4 Tem 2021
59
6
22
twitch veriyor yani ip numarası
peki etiketleyip kendisi yayıncı isim vererek yazmadım bunun etkisi olur mu peki başkasına ettim desem çıkarı var mı

Ki twitchden ip numarası dışında ne isteyebilir başka yaş isim soy isim ne alaka tw nerden bilsin.
o size hakaret ettiğinde görmezden gelip şikayette bulunacaksınız olayın üzerinden 1 ay geçmiş siz durduk yere ona sövmüş gibi gözüküyorsunuz yani haklı çıkma şansınız zor ve Neellogix dostumunda dediği gbi bu saatten snra önlem alamazsınız. İyi Forumlar Dilerim.

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
İş mahkemeye kadar taşınırsa sizde gerekli olanları söyleyebilirsiniz. Başta bana küfür etti diye. Bende sinirlendim ona küfür ettim dersin. Mantıklı olan o bence. Ama adam kendisi küfür etmiş zaten gidipte şikayet edeceğini sanmam. Etse bile kendinizi savunursunuz.

lillagol37

Yeni üye
19 Ağu 2017
14
1
İş mahkemeye kadar taşınırsa sizde gerekli olanları söyleyebilirsiniz. Başta bana küfür etti diye. Bende sinirlendim ona küfür ettim dersin. Mantıklı olan o bence. Ama adam kendisi küfür etmiş zaten gidipte şikayet edeceğini sanmam. Etse bile kendinizi savunursunuz.
öyle diyeceğim zaten de aynı gün içerisinde olmadı olay bir kaç ay önce sövmüştü hatırlayınca ben başka hesaptan sövdüm anlamaz benim o kişi oldugumu çünkü.

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
öyle diyeceğim zaten de aynı gün içerisinde olmadı olay bir kaç ay önce sövmüştü hatırlayınca ben başka hesaptan sövdüm anlamaz benim o kişi oldugumu çünkü.
Anladım ama bence yine de sıkıntı olmaz. Hırsızlık gibi durumlar olsa belki uğraşır ama küfürden dolayı pek uğraşacağını düşünmüyorum. Sıkıntı olmaz ya olsa bile millet insan öldürüyor hapis cezası almıyor. Ertelenir durur. En fazla para cezası olur o da cüzzi miktar olur. Çok sıkıntı olmaz yani.

LuZkCy

Katılımcı Üye
24 May 2020
332
128
Türk Hack Team
Evet yapma hakkı var fakat eğer böyle yasal şeyleri düşünseydi onun size küfür ettiği zaman sizin de hukuksal olarak hakkınız olduğunu bilirdi bu yüzden korkmana gerek yok bence boş yapıyor uğraşmaz

lillagol37

Yeni üye
19 Ağu 2017
14
1
Anladım ama bence yine de sıkıntı olmaz. Hırsızlık gibi durumlar olsa belki uğraşır ama küfürden dolayı pek uğraşacağını düşünmüyorum. Sıkıntı olmaz ya olsa bile millet insan öldürüyor hapis cezası almıyor. Ertelenir durur. En fazla para cezası olur o da cüzzi miktar olur. Çok sıkıntı olmaz yani.
Eyvallah ustamda bizim ülkede garip adam asıp kesene bir şey yapmazlar en ufak bir şey yapana verirler cezayı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.