Sizce Grafiker Mi Yazılım Mühendisimi

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Evet Sorum Başlıkta Belli Oluyor Sizce Grafikerlikmi Yazılım Mühendisliğimi Okuyayim Herkesin Kendine Göre Düşüncesi Vardır Duymak İsterim Ve Böyle Birbirine Bağlı Gibi Olan Meslekler Olursa İlerde Böyle Konular Açarım Herkesin Düşüncesini Görmüş Oluruz :)

The Precarious

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
815
0
Kendini en yetenekli, yakın bulduğun ve ileride pişman olmayacağına inandığın varsa onu seçmeni tavsiye ediyorum.

spring26

Üye
27 Eki 2009
73
0
Bana kalırsa ikisinide okuma, illa bir fikir istiyorsan bunu kendin seçmelisin insanların yönlendirmelerine aldanma derim.

The Oxy

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
258
0
();
Ben yazılımcılık diyorum hocam.Grafikerlikte programlar ve CSS,HTML ve JS gibi teknolojiler kullanılıyor.Fakat yazılımcılıkta bunlardan daha fazlası öğreniliyor.Yurt dışında yazılım mühendislerinin maaşları da fena değil.Bunun için yurt dışında çalışan bir yazılımcı olan Selman Kahya isimli youtubera bakabilirsin.Yolumuz açık olsun :)

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Kendini en yetenekli, yakın bulduğun ve ileride pişman olmayacağına inandığın varsa onu seçmeni tavsiye ediyorum.
2 Sinede Yakınım İkisinide Seçersem Pişman Olmam Fakat Grafikerlik Daha Ağır Basıyor.

Bana kalırsa ikisinide okuma, illa bir fikir istiyorsan bunu kendin seçmelisin insanların yönlendirmelerine aldanma derim.
Kendimin Fikri 2sinden Biri İşte :)

Hangisinde yetenekliysen onu sec bence ben yazilim i secerdim heralde
İkisindede Yetenekli Sayılırım Grafikte Kendimi Biraz Geliştirmem Lazım Fakat Grafik Tasarım Yaparken Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamıyorum Ve Zevkli Oluyor...

The Precarious

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
815
0
2 Sinede Yakınım İkisinide Seçersem Pişman Olmam Fakat Grafikerlik Daha Ağır Basıyor.

Kendimin Fikri 2sinden Biri İşte :)

İkisindede Yetenekli Sayılırım Grafikte Kendimi Biraz Geliştirmem Lazım Fakat Grafik Tasarım Yaparken Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamıyorum Ve Zevkli Oluyor...

O zaman Grafikerlığı seçmeni tavsiye ediyorum.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Benxe Yazılım Okumani Tavsiye Ederim Cunku Resimi Yazilimi Ogrendikten Sonrada Yaparsin :)
Grafikerlik Okuyup Yazılımı Öğrenmek Daha Kolay Aslında Ama Fikrine Saygı Duyarım.

Ben yazılımcılık diyorum hocam.Grafikerlikte programlar ve CSS,HTML ve JS gibi teknolojiler kullanılıyor.Fakat yazılımcılıkta bunlardan daha fazlası öğreniliyor.Yurt dışında yazılım mühendislerinin maaşları da fena değil.Bunun için yurt dışında çalışan bir yazılımcı olan Selman Kahya isimli youtubera bakabilirsin.Yolumuz açık olsun :)
Grafikerlikte CSS HTML Nerede Kullanılıyor Onu Anlıyamadım Fakat Evet Yazılımcı Olursam Zaten Türkiyede Çalışmam Heralde :)

Grafiker ol işsiz kalsan bile freelance olarak evden çalışarak bile para kazanabilirsin :)
Grafikerliğinde O Yönü Güzel İşte Teşekkürler :)

Tetrox

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,338
2
none
Grafikerlikte bir proje tutturdun mu parayı kaldırırsın fakat yazılım mühendisliğinde her türlü bir yerde iş bulursun.

Grafikerlik = şans + çok para
Yazılım = yetenek + normal düzeyde para

Yazılımda bir süre sonra para kaldırırsın
Grafikerlikte ise şans olarak yetenekte gerekir fakat şans daha fazladır.

Anında para kazanmak (Sadece bir süre için) = Grafikerlik
Bir düzeyden sonra parayı kaldırmak (sürekli) = Yazılım

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Grafikerlikte bir proje tutturdun mu parayı kaldırırsın fakat yazılım mühendisliğinde her türlü bir yerde iş bulursun.

Grafikerlik = şans + çok para
Yazılım = yetenek + normal düzeyde para

Yazılımda bir süre sonra para kaldırırsın
Grafikerlikte ise şans olarak yetenekte gerekir fakat şans daha fazladır.

Anında para kazanmak (Sadece bir süre için) = Grafikerlik
Bir düzeyden sonra parayı kaldırmak (sürekli) = Yazılım
Aslında Haklısınız Süreklilik Ve Yüklü Parayı Yazılımcı Rahat Kaldırır Bir Aylık Proje Yaptığını Var Sayarsan Efsane Para Alırsın Fakat 10 Bin TL Alsa Bile Bir Grafiker Günde 10 Tane Yapsa Ayda 300 Eder 50 Tlden Yapsa Tanesini 15bin TL Çok Rahat Para Kaldırır :trl

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Grafikerliği evinde de öğrenirsin, yazılım mühendisliği oku :)
Aslını Söylemek Gerekirse Bu Cümleyi Kuranlar Bana Bir Garip Geliyor Çünkü... Yazılım Heryerden Öğrenilir İngilizce,Türkçe Kaynak Çok Bol... Fakat Grafik Eğitimleri Az Ve Öz Değil Ne Yazıkki Sadece Anlatımın Üstünden Geçiyolar Detaya Girmiyorlar.

Tetrox

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,338
2
none
Aslında Haklısınız Süreklilik Ve Yüklü Parayı Yazılımcı Rahat Kaldırır Bir Aylık Proje Yaptığını Var Sayarsan Efsane Para Alırsın Fakat 10 Bin TL Alsa Bile Bir Grafiker Günde 10 Tane Yapsa Ayda 300 Eder 50 Tlden Yapsa Tanesini 15bin TL Çok Rahat Para Kaldırır :trl

Projelerin sürekli satacak diye bir şey yok :) Yazılımcı bir yerde işe girse (Microsoft gibi büyük şirketleri saymıyorum bile) rahat 10k alır
Fakat grafiker sürekli tutmaz temeli sağlam olmayan bir iştir.

Grafikerliği evinde de öğrenirsin, yazılım mühendisliği oku :)

Yazılım mühendisliğini evdede öğrenirsin :)

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Projelerin sürekli satacak diye bir şey yok :) Yazılımcı bir yerde işe girse (Microsoft gibi büyük şirketleri saymıyorum bile) rahat 10k alır
Fakat grafiker sürekli tutmaz temeli sağlam olmayan bir iştir.
Evet Haklısın Bende Onu Dedim Zaten Yazılımcı Bir İşe Girdiğimi Rahat 1 Yıl Devirir O Şirkette :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.