Sizce hangi laptopta kalmalıyım? Laptoptan laptopa ram vb. aktarımı mümkün mü?

swishis

Üye
1 Ara 2018
97
1
Merhabalar Asus Zenbook ve Sony Vaio olan iki laptopum var.

Asus Zenbook'un özellikleri şöyle:
8 GB Ram
I7 7. Nesil
128 mb ekran kartı belleği
475 gb SSD

Sony laptopumun özellikleri ise şöyle:
6 GB Ram
Intel I7 (Kaçıncı nesil bilmiyorum ama ilk nesillerden diye biliyorum)
230 GB Alan
Ekran kartı: GT330M 1024 MB

Sizce kullanımda hangisini tercih etmeliyim? Asus Zenbook laptopuma ekran kartını, rami aktarmanın yolu var mı?

NOT: Kullanmadığım 800w psu ve ATI Radeon 4600 (4800 de olabilir tam hatırlayamadım) Ekran kartım var.

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
asusun ekran kartı düşük diğerinin ramı düşük

asus da daha çok alan var ama alan sorun değil bir sürü ücretsiz cloud var hardisk te alınabilir o yüzden kaç gb yer varmış kısmı çokta önemli değil ram ve ekran kartına bakmak lazım

asusa ekran kartı lazım diğer pc ye ram lazım yani eğer ram girişi varsa sony ye bir tane daha ram takıp kullanabilirsin yada asusa ekran kartı alırsın

şimdi sen masraf etmeyeceğim birini seçeceğim gibi sormuşsun ben olsam sony yi seçerdim ekran kartı var

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
swishis
ben olsam harici ekran kartlı leptop seçerdim, yine sen bilirsin, dışardan wifi kartı yuvasına harici ekran kartı takıp kullanma şansın varsa kullan dönüştürücü aparat ile , sonra ramları 8 gb yaparsın 2 leptopun ve 230 gb olan sony leptopa sonra bide ssd tak 500 gb yeter bence

Le Chiffre

Katılımcı Üye
4 Ocak 2006
890
55
word.exe
Merhabalar;

Öncelikle eğer ikisi arasında kaldıysanız kesinlikle oyun için asus'tan uzak durmanızı tavsiye ederim. Şuan Asus'un Tuf Modelini kullanıyorum ve hiç memnun değilim, tabii siz ne amaçla kullanacaksanız ona göre düşünün isterim, dediğim gibi oyun için kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sony oyun için diğerine göre daha iyi diyebilirim, ekran kartı olarak 128MB kullanırsanız ( Hangi ekran kartı bilmiyorum ) oyun için pek performans alamazsınız. RAM olarak arada çok fark yok 2GB'lık bir fark boyutu yüksek olmayan oyunlar için çok bir şey değiştirmez ama ekran kartı olarak SONY kat kat daha iyi. Ondan dolayı Sony kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Saygılarımla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.