Sizden De Her Sabah Sekiz $ey Isteniyor Mu?..

asi_kız

Uzman üye
17 Eyl 2006
1,482
28
Filistin'in Gazze $ehrinde 170'te Dunyaya Gelen Imam-I $afii Hazretleri, MIsIr'da 204'te Vefat Eden Bir Buyuk Muctehidimizdir.

Ilim Sahibi Olma Konusunda Soyledigi $u Sozleri UnutulmamI$tIr:

- Bir Adam Para Kazanmak Icin NasIl Istek Duyarsa Ben De Ilim Elde Etmek Icin Oyle Istek DuyarIm. Yavrusunu Kaybeden Anne Bulunca NasIl Sevinirse Ben De Bilmedigim Bir Meselenin CevabInI Bulunca Oyle Sevinirim!..

Ilim Konusunda Isteklerinin Derinligini Boyle Ifade Eden Hazreti $afii, Ilimden Ne AnladIgInI Da $u AltIn Cumlesiyle AcIklamI$tIr:

- Ilim, Ogrenilen Degil Ya$anandIr!.. Ya$anmayan Ilim, Gecmeyen Para Gibidir. Sahibine Hic FaydasI Olmaz. Sadece Bilgim Var Diye GururlanmasIna Sebep Olur O Kadar...

Et-terbiyet'ul Islam'da Hazret-i Imam'dan (sizinle Payla$mak Istedigim) $oyle Mesaj Yuklu Bir Olay Nakledilir.

Bir Sabah NamazIndan Sonra Evine Donerken Yakla$an Biri:

- Efendi Hazretleri Der, Derin Du$unce Icinde Gidiyorsunuz Gibi Geliyor Bana. Bir SIkIntInIz MI Var?..

$afii Hazretleri $oyle Kar$IlIk Verir.

- Evet Der, Her Sabah Benden Istenenleri Du$unuyorum Da DalgInla$Iyorum...

Adam Merak Eder:

- Her Sabah Sizden Istenenler Mi Var? Kimler

Neleri Istiyor Sizden?..

Imam Istenenleri $oyle AcIklar. Der Ki:

- Her Sabah Benden Sekiz $eyin Istendigini Tespit

Ettim. $oyle SIralar Bu Sekiz $eyi:

1- Rabb'im, Benden FarzlarInI Istiyor.

2- Resulullah Benden Sunnetlerini Istiyor.

3- Ailem Benden Helal NafakalarInI Istiyor.

4- ImanIm Ve AklIm Kendilerine UymamI Istiyor.

5- Nefsim Ve $eytanIm Da Onlara UymamI Istiyor.

6- Her An YanImda Bulunan Kiramen Katibin Melekleri De Benden Sevap YazdIrmamI Istiyor.

7- Yeni Ba$ladIgIm Her Sabah Benden Bir Gun Daha Ya$landIgImI HatIrlamamI Istiyor...

8- Hazreti Azrail De Kendisine Bir Gun Daha Yakla$tIgImI Du$unmemi Istiyor...

BunlarI SIrasIyla Sayan Hazreti Imam:

- I$te Der, Ben Butun Bu Isteklerin MuhatabI Olarak Her Sabah Gunluk HayatIma Ba$lIyorum. DalgIn Yuruyu$um BundandIr...

Bu Defa Da Soru Sahibi Du$unmeye Ba$lar:

- Ya Imam Der, Bunlar Sadece Sana Mahsus Sorular MI, Yoksa Bana Da Soruluyor Mu Bu Sorular?

Hazreti Imam Tebessum Ederek Cevap Verir:

- Onu Senin IrfanIn Bilir. Ben Kendime Her Sabah Boyle SorularIn Soruldugunu Tespit Ettim, Istersen Sen De $oyle Bir Tefekkur Et, Belki Sana Da Sorulan Sorular Olabilir.

Adam Bir An $oyle Bir Dalar, Hemen ArkasIndan Da Ba$InI Sallayarak Cevap Verir:

- Evet Ya Imam, Der, Bu Sorular Sadece Sana Degil Bana Da, Hatta Her Sabah Gunluk HayatIna Ba$layan Herkese De Sorulan SorulardIr. Ama Biz BunlarI Du$unmuyorsak, Bize De SorulmayI$Indan Degil Bizim Gafletimizdendir.

Ne Dersiniz Muhterem OkuyucularIm?! Bizden De Her Sabah Boyle Sekiz $ey Isteniyor Mu? Sadece Onlara Degil De Bizlere De $amil Sorular MI Bunlar? Mesela Her Sabah Bizden De;

- Rabb'imiz FarzlarInI, Resulullah Sunnetlerini, Aile Ve CocuklarImIz Da Helal NafakalarInI Istiyorlar MI? AkIl Ve ImanImIz Kendilerine Tabi OlmamIzI, Nefis Ve $eytanImIz Da AsIl Kendilerine UymamIzI, Kiramen Katibin Melekleri De Hep Sevap YazdIrmamIzI Istiyorlar MI?.. Her Sabah, Bir Gun Daha Ya$landIgImIzI, Hazreti Azrail De Kendisine Bir Gun Daha YakInla$tIgImIzI HatIrlamamIzI Istiyorlar MI?.. Var MI Gunluk Hayata Ba$larken Imam-I $afii Hazretleri Gibi Boyle Bir Tefekkur Zenginligimiz?..

Yoksa Bo$ Ver Mi?.. Me$hur Tekerleme Ile Mi Ya$amalIyIz Biz De?..

- AyagInI SIcak Tut, Ba$InI Serin; Gunluk HayatInI Ya$a, Du$unme Derin, Mi Demek Istiyoruz?

UnutmamalIyIz Ki HayatI Du$unmeden Tuketenlerin Hepsi De Derin Pi$manlIk Icinde Gitmi$lerdir Buradan. Ama FaydasI OlmamI$tIr Bu Son Pi$manlIgIn...

alıntı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.