slm hack ve index hakkında yardım lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onurcan8

Üye
28 Ocak 2012
57
0
Ben birsürü site hackledim..ama şimdi tırmaya başladımm sizce şikayet ederlermi?ederlerse cezası ?...
2.Sorum ise aslında bu bir istekk bana böle güzelbi hacker indexi yaparmsıınız yapabilecek olannn sölesinn özelednn konuşalımm... ????????

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
hacklediğiniz sitelerin önemine göre değişir.. Türk sitelerine zarar vermedikten sonra bir sıkıntı olmaz yurt dışı olanların tümüne çalışabilirsiniz ;)

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
%15 Riskin var yabancı sitelerse şikayet kısmı zor ama türk sitelerinden hakkını arıyabilcek adamlarda var , her işte risk var..:)

Bu konuda fazlası ile arastırma yapmıs bulunmaktayım ince detaylar olmak üzere fazla teferruatı yoktur fazla cezasıda yoktur denemez acıkca tck da belirtilmiştir bunlar

Bilişim sistemine girme

MADDE 243.

(1)Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi hâlindeverilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
Sistemi engelleme bozma verileri yok etme veya değiştirme

MADDE 244.

(1)Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan yok eden değiştiren veya erişilmez kılan sisteme veri yerleştirenvar olan verileri başka bir yere gönderen kişi altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması hâlinde iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

EcLipsee

Uzman üye
27 Eyl 2011
1,358
0
30
Türk Sitelerini Hackleme Uyarı Bırak Ben Bazı Belediye Sitelerine Uyarı Bırakmıştım,

''Sitenizde Sql Açığı Vardır Bir An Önce Düzeltmenizi Tavsiye Ederim Şayet Düzeltmezseniz Sitenizi Ele Geçiren Biz Değil Yabancılar Olacaktır.''

Bunu Duyuru Panosuna Yazabilirsin Ben Öyle Yaparım İndex Falan Atmam..
:) TurkHackTeam'da İsen Türk Sitesi Hacklememelisin Sadece Uayrı Bırak Yabancılara Gelince İstediğin Kadar Hackle Birşey Olmaz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.