Slowloris ile alakalı sorum

sadass

Katılımcı Üye
6 Tem 2015
881
0
Dünya
slowloristen çok iyi anlayan birine ihtiyacım var slowloristen anlıyorsanız yardımcı olursanız çok sevinirim tek bir sayfaya saldırmak istiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

gl0balfox

Üye
9 Tem 2019
228
0
Bak kardeşim/abim.İyice anlatayım.

Slow Loris saldırısı,bir SUNUCUYA aynı anda 200-1000 kişinin girmesi gibidir ama DoS'tan çok daha etkilidir.Gönderilen her istek sunucuya bir header gönderir,ama bağlantıyı bozmaz,bekler.Tam 'timeout' olacağı sırada tekrar bir header gönderir.Böylece SUNUCU uzun bir süre bir bağlantının peşinden koşar.Aynı anda yüzlerce kişinin siteye girmesi ama çıkmamasıdır.Böylece sunucu gerçek kişilerin siteye bağlanma isteğini göz ardı edip senin küçük bir bandwidth ile gönderdiğin yüzlerce isteği bir kısırdöngü halinde cevaplamaya çalışır.Sen söyleyince "Acaba ben mi yanlış biliyorum?" diye tekrar baktım ama yine aynı yere döndüm.Senin "Tek bir sayfaya saldırıyor." kanısına varmanın sebebi,büyük ihtimalle başarıya ulaştıramadığın bir Slow Loris saldırısı esnasında sunucu çökmediği için sitenin diğer sayfalarında gezinebilmen,fakat saldırdığın sayfada maksimum istek sayısı veya bağlantı reddine ulaştığın için o sayfaya girememen.Aynı tas aynı hamam.

Eğer tek bir sayfaya saldırma isteğinin sebebini söylersen,kestirme bir yol bulup yine isteğini gerçekleştirebilecek kişiler olacaktır.

İyi forumlar.

sadass

Katılımcı Üye
6 Tem 2015
881
0
Dünya
bak kardeşim/abim.iyice anlatayım.

Slow loris saldırısı,bir sunucuya aynı anda 200-1000 kişinin girmesi gibidir ama dos'tan çok daha etkilidir.gönderilen her istek sunucuya bir header gönderir,ama bağlantıyı bozmaz,bekler.tam 'timeout' olacağı sırada tekrar bir header gönderir.böylece sunucu uzun bir süre bir bağlantının peşinden koşar.aynı anda yüzlerce kişinin siteye girmesi ama çıkmamasıdır.böylece sunucu gerçek kişilerin siteye bağlanma isteğini göz ardı edip senin küçük bir bandwidth ile gönderdiğin yüzlerce isteği bir kısırdöngü halinde cevaplamaya çalışır.sen söyleyince "acaba ben mi yanlış biliyorum?" diye tekrar baktım ama yine aynı yere döndüm.senin "tek bir sayfaya saldırıyor." kanısına varmanın sebebi,büyük ihtimalle başarıya ulaştıramadığın bir slow loris saldırısı esnasında sunucu çökmediği için sitenin diğer sayfalarında gezinebilmen,fakat saldırdığın sayfada maksimum istek sayısı veya bağlantı reddine ulaştığın için o sayfaya girememen.aynı tas aynı hamam.

Eğer tek bir sayfaya saldırma isteğinin sebebini söylersen,kestirme bir yol bulup yine isteğini gerçekleştirebilecek kişiler olacaktır.

Iyi forumlar.

aradığım cevap bu işte tek bir sayfaya saldırmak istiyorum bu sebepten dolayı anlıyan kişiler yazsın dedim. çok teşekkür ederim yazdığın için tek bir sayfaya saldırmanın yolunu bilen birileri yardımcı olsun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.