smtp server kurulumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zeyrekli

Yeni üye
31 Eki 2006
36
0
selamlar dostlar , ustalar

pc me smtp server kurmaya çalışıyorum bunun için Mercury Mail Server programınıda kurdum detaylı anlatımlar var hem çeşitli yerlerde ancak hep xp 2003 için ben windows 7 kullanıyorum ve bir noktadan sonra takıldım. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok makbule geçecek..

zeyrekli

Yeni üye
31 Eki 2006
36
0
Kimsenin bilmediğine inanmıyor ve mesajı yukarıda tutup ilgili kişinin okumasını sağlamak amacı ile bir mesaj daha yazıyorum. Adminlerim lütfen yardım yav..

zeyrekli

Yeni üye
31 Eki 2006
36
0
Arkadaşlar tam 1 haftadır sürekli uğraşıyorum bir sürü şey denedim çok küçük bir yol kattettim. gmail den toplu mail göndermek istiyorum ve bunun için gerekli bir sürü program edindim bir sürü ayar yaptım. Telekom un spam engelleme amaçlı 25. portu 587 ye çekmesi yüzünden herşey altüst olmuş durumda programlar çalışmıyor. Bilgisayarıma bir smtp server kurmaya kalkıştım işletim sistemim windows 7 yeterli açıklamayı bir türlü bulamadım. Tahminen serverı kurdum:) bu sefer telneti çalıştıramıyorum windows 7 da:) bu yüzden kontrolde edemiyorum. Derken smtp server için sabit ip gerektiği duyumunu aldım. Doğrumudur bilmiyorum.
biraz detaylı anlatmaya çalışıyorum son bir kez şansımı denemek istedim.
Kişisel olarak çok önemli bir konu bilgisi olan yardımcı olabilecek olan biri varmıdır acaba?

6ok4y

Uzman üye
27 Tem 2008
1,234
4
(.*?)
arkadaşım benden sana tavsiye smtp yapma ftp yap ftp istersen yardım ederim

oguzhane,

SMTP = Simple Mail Transfer Protocol OLarak Adlandırılır..

Yani MaiL Transferi iLe İLGili Bi OLay "FTP" İLe Alakası Yok. ;)

Edit // Ek Bilgi,

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) internet üzerinden e-mail göndermeye yarayan bir protokoldür. SMTP aynı zamanda mail server'dan bilgisayarınıza mail'leri indirmeye yarayan POP3 ve IMAP protocollerini birleştirmeye yardımcı olur. SMTP giden mail'ler için, POP3 ve IMAP ise gelenler için kullanılır.

Mail göndermek için Microsoft Outlook gibi bir mail programı kullanmak isterseniz, bu programın doğru SMTP mail server'ına bağlanmasını sağlamak için programı kurulumda configure etmeniz gerekecektir. Ülkemizdeki standart SMTP portu 587’dir.

Son düzenleme:

zeyrekli

Yeni üye
31 Eki 2006
36
0
Nihayet sesim duyulmuyor sanmıştım bir an:) eksik olmayın arkadaşlar. Magicleon arkadaşım haklı meselem mail göndermek ftp ile olsa kesinlikle yardımına ihtiyaç duyardım dostum. Outlook ayarlarımı yaptım üstat ama yeni araştırmalarımın sonucunda şu tür bilgiler elde ettim.

Alıntıdır.

Kendi bilgisayarından mail gönderebilirsin. Ancak alıcıya ulaşmaz. Sebep kısmına gelince maili göndereceğin mail sunucular öncelikle maili gönderen sunucuya kimsin diye soru sorarlar. adsl üzerinden dinamik veya statik ip ile farketmez alacağı cevap gönderim yaptığın alan adının vermesi gereken cevap olmadığı için kafadan reject (red) olacaktır.
2. Diyelim ki abc.com şeklinde alan adı aldın ve bulunduğun adsl ipsine (statik veya dinamik) yönlendirdin. Maili alacak sunucu reverse dns kayıtlarını kontrol edecektir. Yine istediği cevabı alamayacak ve maili reddecektir.
3. ADSL dinamik ip üzerine çalışan kurduğun sunucu üzerinden mail göndermek istedin. ripe netten yaptığı sorguda dynamic ip cevabı alacak ve yine mesajı reddecektir. (Statikte de sonuç alman gerçekten çok zor)
4. Host firmalarının hiç biri bu büyüklükte mail gönderimine izin vermez. (Spam olmadığını kanıtlayabilirsen başka) Fark ettikleri zaman hizmeti durduruyorlar. (spam şikayeti geldiğinde ip adresi ripe kayıtlarında kime ait görünüyorsa o ip sahibinin mail adresine spam gönderildi diye uyarı gitmektedir.) Özellikle ABD ve Türkiye'deki kurumsal çalışan firmalar hizmet sözleşmelerinde kendilerine spam gönderimi ile ilgili olarak açılabilecek davalarda yükümlülüğü gönderen kişiye yıkmaktalar. Yani muhatap sizsiniz.

Gelelim çözüme;

1. Alan adı alınır ve alınırkende .info uzantılı olmamasına dikkat edilir. (spam filtrelerinde .info uzantılarına +1 puan verir. Bir mailin spam olarak algılanabilmesi için minimum 5 puan ön tanımlı ayardır)
2. Sanal sunucu kiralanır ve alan adı DNS kayıtları bu sunucuya yönlendirilir.
3. Reverse DNS ve özellikle PTR, SPF kayıtları düzgün yapılır.
4. Sunucuya linux-unix ise mailman, majordomo v.s. türevi bir mail liste sunucu kurulur.
5. Mail gönderilir.
6. Gönderdiğin kişiler bu spamdir diye şikayette bulunursa sunucunun ip'si kara listeye girilir ve tekrar en başa dönülür.

demiş arkadaş.

İyide benim param yok şu anda domain ve host alamam yani gerekli harcamaları yapma şansım yok dahada öte olsa bile arkadaşın yazdıklarından anladığım garanti bir sonuç elde edemiyoruz. Yani bunun hiçbir yolu yokmudur??
Bu işi para ile yapan bir sürü firma var gerçi onların hotmail gmail gibi firmalar ile anlaşmalı olduğunu biliyorum. Burada ustalar dolu mutlaka bu işin bir çözümü vardır diye tahmin ediyorum ve pek çok kişininde işine yarayacaktır. Bir üstad el atsa çok makbule geçerdi..

6ok4y

Uzman üye
27 Tem 2008
1,234
4
(.*?)
Host OLarak ( info ) Şart DeğiL,

BedavaHost İstiyorsan Funpic Önerebilirim.. İşin İçine FTP De Girecek Anlamıyorsan Paralı AL Derim ( .info - Aylık 10TL ile 30 TL arası )

Sanal sunucu kiralanır = SanaL Sunucu Olarak Birçok Firma Var,

Benim Kullandığım Firma Baya Uygun Sanal Sunucu Veriyor

Intel® Core2Quad Q8200 ( 4 Core )
2 GB RAM
80 GB HDD
950 TB Trafik!
Türkiye Lokasyon - Rapidswitch
Ücretsiz Kurulum!
49.99 TL - Aylık (KAMPANYA!)

Sunucuya linux-unix ise mailman, majordomo v.s. türevi bir mail liste sunucu kurulur =

Bu Kurulum Hakkında Pek Bi Bilgim Yok Ama Büyük İhtimaLLe Aylık Belli Bi Ücretleri Vardır..

Baya Yazdım Umarım Eksik, Yazmadığım Bişey Kalmamıştır :)

zeyrekli

Yeni üye
31 Eki 2006
36
0
Üstadım çok şey istiyorum belki ama amacım öğrenmek zaten ftp de girsin ne girerse girsin bana yardımcı olabilirmisin? bende sonuçları burada sürekli paylaşayım..

6ok4y

Uzman üye
27 Tem 2008
1,234
4
(.*?)
Bu Altından Kalkılacak Kolay Bi İşlem DeğiL

User Büyüdükçe Maliyet Felanda Büyüyor..

Bu İş İçin Minumum Başlama Ücreti : 100 TL iLe 200 TL Arası BaşLar

Benim Sana Tavsiyem Bu İŞlerden Uzak DUr...

Sürekli SanaL Sunucun Sahibiyle Aran Bozulur ;)

Adamlar 1 Gün Açıyor Bi Gün Kapıyor ;)

Kapanıp AçıLdıkça Üye Kaybedersin ;)

Verimli Sonuç Alamazsın,

Genede Kendin Bilirsin

İyi Çalışmalar Dilerim..

zeyrekli

Yeni üye
31 Eki 2006
36
0
peki üstadım teşekkür ederim ilgin için.
Uzak durmam mümkün değil ama şu an benim için çok çok önemli.
dolayısı ile araştırma ve çalışmalarıma devam edeceğim bir sonuca ulaşabilirsem paylaşırım.

6ok4y

Uzman üye
27 Tem 2008
1,234
4
(.*?)
peki üstadım teşekkür ederim ilgin için.
Uzak durmam mümkün değil ama şu an benim için çok çok önemli.
dolayısı ile araştırma ve çalışmalarıma devam edeceğim bir sonuca ulaşabilirsem paylaşırım.

SMTP Server Kurmak O Kadar Zor DeğiL Fakat,

MaiL Gelip Gitmesi, Aylık Traffic SınırlandırıLMasi Sitenin Kapanıp Açılmasi VB.

İnsanı Baya Bi Yoruyor..

Şimdi Bana Baştan Sona Anlat Deme :D 1 Ay Alır :)

Neyse Bu İşi Yaparsan Verdiğin Paranın 2 Katını Rahat Kazanırsın Zaten ;)

İYi Çalışmalar Dilerim..

zeyrekli

Yeni üye
31 Eki 2006
36
0
Keşke üstadım o noktalara kadar getirsemde 3-5 kuruş kazanabilsem. 8 aydır işsizim.

De asıl kafa karıştırıcı kısmı şu 6. madde

6. Gönderdiğin kişiler bu spamdir diye şikayette bulunursa sunucunun ip'si kara listeye girilir ve tekrar en başa dönülür.

İşte bu kısmı nasıl aşabiliriz ya da aşamazmıyız??

6ok4y

Uzman üye
27 Tem 2008
1,234
4
(.*?)
Keşke üstadım o noktalara kadar getirsemde 3-5 kuruş kazanabilsem. 8 aydır işsizim.

De asıl kafa karıştırıcı kısmı şu 6. madde

İşte bu kısmı nasıl aşabiliriz ya da aşamazmıyız??

Gönderdiğin kişiler bu spamdir diye şikayette bulunursa sunucunun ip'si kara listeye girilir ve tekrar en başa dönülür.

Tekrar En Başa DönüLür Derken Sunucunun Yedeğini Aldıysan Yeniden Yüklersin Son Haline Geri Döner.. ( 1 Kişiyle Tekrar Başa Dönmez Zaten , En Az 100-150 Kişi Şikayet Etmesi Lazim Anca )

Ayrıca İP Kara Listeye Alınır Doğru,

SanaL Sunucu Aldığın Şirketten Yeni İP'Yi 2 TL iLe 10 TL Arası Satın Alabilirsin ( Aylık )

İyi ForumLar

#Teknik Destek MagicLeon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.