Softpedia nedir ? (Yazılımlarınıza açık dünyaya sunun / PAD Nedir ? )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RedHour

Kıdemli Üye
22 Eki 2012
4,097
1
Sivas
Softpedia tüm alanlarda yazılım ve makale bulabileceğiniz geniş çaplı bir teknoloji sitesidir.

SoftNews NET SRL , bir Romen firmasına aitdir.Softpedia'ya gönderdiğiniz programlar Softpedia editörleri tarafından gözden geçilir. kısaca yaptığınız projeleri burada yayınlayabilirsiniz.

Bu konuda sizlere Softpedia'ya nasıl uygulama ekleniceğini anlatıcam.

Not: Kısaca softpedia eserlerinize resmiyet kazandıran ve dünya çapında paylaşmanızı sağlayan bir sitedir ana sayfasından istatistikleri görebilirsiniz :)
---
Mobile dışında herhangi bir bölüme java programlarınızı gönderebilirsiniz.

Adım 1 - Uygulama ekleme sayfamıza girelim

Bir Alan seçiniz

Adım 2 - PAD ve iletişim bilgileri
DİKKAT / PAD OLUŞTURMAK SİZE UĞRAŞTIRICI GELİYORSA ADIM 3'DEN DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.
Bir çok kişinin yeni tanışacağı bir kavram olan PAD teknoloji uygulamalarının patenti gibi düşünebilirsiniz. Türkçe çevirisi PAD® Taşınabilir Uygulama Açıklama şartname ve XML biçimi

Önerilen şartname ve biçim olarak tasarlanan yardımcı yazılım yazarlar ve yayıncılar için tutarlı ve standart yöntem için içerik,Ürün açıklamaları, gereksinimleri ve diğer ürünlere özel ayrıntılar için çevrimiçi kaynaklar, web siteleri ve kataloglar. Sektörde kabul gören standart bir format kullanarak, web yöneticileri ve program kütüphanecileri program listeleri otomatize etmek mümkün olacaktır. PAD standart güncelleme, bakımı ve sitelerinde ürün yayıncılık yöneticileri için kendi ürünlerinin dağıtımını yayıncılar için zaman kazandırır.
Özet(Uygulamanızın bilgileri ve sizin bilgileriniz / Örnek)

Bugün, dünya üzerinde 50.000 yazılım yayıncıları PAD dosyaları 6,000 web sitelerinde 250.000 benzersiz uygulamalar, çevrimiçi dizinler ve yayıncılar destek katalogları' PAD sunumları. dağıtmak için kullanın Mevcut PAD Şartname, destek, kaynak ve araçları ASP PAD Kurulu tarafından yönetilir.
Özet(Kısacası yazılımcıların büyük yoğunluğu kullanmaktadır)

PAD destekli web siteler için buraya tıklayın

Peki bir PAD Nasıl oluşturur günümüzde bazı web siteleri PAD oluşturmak için özel sistemler hazırlamışlar buda bizim işimizi büyük oranda kolaylaştırıyor şimdi bir PAD dosyayı oluşturmak için ilk olarak APPVİSOR.COM sitesine girelim , ana sayfada ki publisher control panel'e tıklayın , açılan sayfadan üyeliğiniz varsa direk giriş yapın yoksa sign up'a tıklayın doğru bilgiler girerek kayıt olun (mail'i doğru girin onay isteyecek) daha sonra mailinize gelen aktivasyonu doğrulayın.

şimdi sıra PAD Oluşturmaya geldi (SARI İLE ÇİZİLMİŞ YERLERE TIKLAYARAK DEVAM EDELİM)
1a9237.png

26e4b3.png

Şimdi duruma göre seçim yapın biz uygulama için PAD alıcaz bu yüzden product'u seçiyoruz karşımıza böyle bir ekran geliyor.
3cff88.png

Bu ekrandaki her iteme tıklayıp içeriğini doldurunuz bazıları boş kalabilir :)
44bb4f.png
bunların doldurmaya başlayın ben örnek olarak bir ekranı doldurup gösteriyim dedim :)
hepsini doldurduktan sonra save and exit diyoruz sonra 2-3 uyarı gelicek hepsine evet diyin karşınıza böyle bir ekran gelicek
5.png

şimdi bekliyoruz bu uyarı çıkana kadar
6.png

bende bir çok kritik hata verdi şimdi bunları düzeltip valitade pad yapıp tekrar deniyim ben :)

/OLABİLDİĞİNCE AZ UYARI ÇIKMASINI SAĞLAYIN!

şimdi kritik sorun yok derse save and exit'e tıklayın çıkan 2 uyarıya yine evet diyin karşını en başta ki ekran gelicektir.
5215.png

Dikkatinizi çekmiştir 2 tane dikkat işareti var bunları düzeltmek için biraz cebinizi yakmanız lazım

şimdi sıra beklemekte kısa süre içinde onay verilecektir. daha sonra gerekli kısımları doldurunuz yani

PAD file URL:
Contact email:
Product IDs ve diğerleri

Adım 3 - eğer pad kullanmak istemiyorsanız bu forumu doldurmanız yeterlidir fakat pad daha yasaldır :)

Şimdi ise gerekli kısımları doldurup submit form'a tıklayınız onaylandığında mailinize bilgi gelicektir :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.