Son Bios Zamanını Nasıl Düşürürüm?

8 May 2020
239
9
Dostlar önceden 2.5 alıyordum bir kaç program yükledim de hepsini kapatmama rağmen 5.3 ten aşağı düşmüyor hazır böyle bişey varken merakta ettim sizce bu bios zamanını nasıl minimuma indirebilirim? bunun için bir program var mı?

3cpvrz7.jpg

Eratronos

Yazılım Ekibi Asistan
8 Kas 2021
157
78
(LPSTR)"dxeiz.exe";
Merhaba, bilgisayarının hafızasının dolması buna en büyük sebeplerinden birisidir. Bunu İnternet üzerinde araştırarak yöntem bula bilirsin. Örnek bilgisayarın arka plan resminin siyah olmasının gerekmesi, masaüstünün dağınık olmaması gerekir. Ayrıca Win+R tuşuna basarak %temp% ve temp yazarak gereksiz dosyaları kaldırarak hafızanda yer aça bilirsin ayrıca Disk cleanup yani temizleyiciyi açarak da gereksiz dosyaları ve geçmişten kalan güncelleme dosyalarını sile bilirsin. Bunlar az da olsa yardımcı olur.

Tyrone

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,337
617
Kamino
Merhabalar,

Bilgisayarınızın performansını etkileyen birkaç program yüklemiş olabilirsiniz. Bu programlar bilgisayarınızın işlemcisini yoğun bir şekilde kullandıklarından, BIOS zamanını yavaşlatabilirler. Bu programları kapatarak veya bilgisayarınızdan kaldırarak BIOS zamanını hızlandırabilirsiniz.

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,238
7,701
Yüksek kullanan bir program var ise onları kaldırın kullanmamaya çalışın. Düşük seviyeli olanları da kontrol edin ara ara yüksek seviyelere çıkabilirler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.