Sony Xperia Z1

Citoyen

Yeni üye
12 Ağu 2018
13
0
Arkadaşlar selam. Benim Sony Xperia Z1 telefonum normal durumdayken bir anda kapandı ve açmaya çalıştığımda bir daha açılmadı. Şarza koyuyorum yeşil ışık yanıyor sürekli ama açılmaya dair hiç bir tepki yok. Sarjı bitti diye sarja koydum. Yarım saat sonra kendine gelir diyorlar sarja koyulduktan sonra. Flashtool programı ile Android ROM yüklemeye deneyeceğim. Sizce ne yapabilirim başka? Servise vermek istemiyorum. Bilgisi olan yazsın lütfen. Teşekkürler şimdiden...

Moderatör tarafında düzenlendi:

vιcεηтε

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
536
8
Sevilla
Arkadaşlar selam. Benim Sony Xperia Z1 telefonum normal durumdayken bir anda kapandı ve açmaya çalıştığımda bir daha açılmadı. Şarza koyuyorum yeşil ışık yanıyor sürekli ama açılmaya dair hiç bir tepki yok. Sarjı bitti diye sarja koydum. Yarım saat sonra kendine gelir diyorlar sarja koyulduktan sonra. Flashtool programı ile Android ROM yüklemeye deneyeceğim. Sizce ne yapabilirim başka? Servise vermek istemiyorum. Bilgisi olan yazsın lütfen. Teşekkürler şimdiden...

Sorun yazılımsal da olabilir donanımsal da. Bataryanızın sarj olduğundan emin misiniz?

JJeronimo

Yeni üye
29 Ocak 2019
4
0
Çanakkale
Aynı marka telefon kullandım 2. senesinde aniden kapandı. Şarjını doldurdum açmayı denedim android başlatılıyorda kalıyor anakartı yanmış sonylerde ısınma problemi var ondan olabilir...

Citoyen

Yeni üye
12 Ağu 2018
13
0
Yardımlarınız için teşekkürler. Bilmiyorum şarj oluyor gözüküyor şu an. Yeşil ışık yanıyor. Arkasını açtım arkadan dokunduğum zaman hafif bir ısı var. Yani şarj oluyor sanırım. Baya bir süredir şarj etmeyi denemedim.

vιcεηтε

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
536
8
Sevilla
Yardımlarınız için teşekkürler. Bilmiyorum şarj oluyor gözüküyor şu an. Yeşil ışık yanıyor. Arkasını açtım arkadan dokunduğum zaman hafif bir ısı var. Yani şarj oluyor sanırım. Baya bir süredir şarj etmeyi denemedim.

Sorun şarj giriş yerinde veya bataryada da olabilir. Direk ROM yüklemek yerine bir tamirciye götürseniz iyi olur.

Citoyen

Yeni üye
12 Ağu 2018
13
0
Merhaba. Şimdi bir gelişme oldu. Şarj yerinde her hangi bir sorun yok. Önceden taktığımda direk yeşil yanıyordu (şarj edildiği anlamına geliyor) Sonra Xperia Companion ile yazılım onarma yaptım ve turuncu yanmaya başladı. Sanırım 0 'dan şarj ediyor. Ama telefon yine açılmıyor.

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Sorun anakartta olabilir bataryada veya sarj giriş yerinde olabilir eğer uzun süre boyunca açılmazsa tahminimce anakart gitmiş olabilir.İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.