Sorular Sorular

corazonespinado

Yeni üye
15 Nis 2019
18
0
Herkese merhaba. Şimdi bu işte yeniyim. Bir çok konu ve paylaşım okuyorum. Fakat terimlere tam hakim olmadığım için tıkanıp kalıyorum. Böyle sözlük tarzı birşeyde yok. Kaba bir dille takıldığım şeyleri sormak istiyorum.
Şimdi benim amacım bir facebook hesabı ele geçirmek. Kurbanın facebooktan arkadaşım. Ama mail adresi facebookta gizli. Ne yapıp ettiysemde ulaşamadım mail adresine. Çünkü amacım mail adresini ele geçirip, facebook hesabına o şekilde ulaşmaktı. Fakat o yol tıkalı. Bende bu sefer işte kullandığı bir mail adresi var. Gerçi bu adresi 2 kişi kullanıyor ama yinede bir ümit işte. Bu mail adresi ile bir trojen atmayı düşündüm. Anladığım kadarıyla bunu RAT lar ile yapıyoruz. Hazır bir Rat alıp ayarlarını değiştirerek oluşturuyoruz. Sonra bunu kurbanın tıklamasını sağlıyacaz. (tabi birde sahte facebook sayfası yapıp şifre alma yöntemi var ama bunu yiyecek bir insan değil. Çünkü genelde cepten giriyor, bilgisayarındada zaten giriş yapılmış durumda, o yüzden bu yöntemden umudum yok) Şimdi trojeni yükletmek için yollayacağım linkin antivirüsler tarafından algılanmaması gerekiyor. işyeri bilgisayarında da antivirüs yüklü olduğuna eminim. Ayrıca iş yerinde çalışan bir bilgi işlem uzmanı bile bulunuyor. Ki linki gözgöre göre tıklamasını beklemek saçma olur. Bir resimin içine gömülebiliyormu bu tarz trojenler bilmiyorum? gömülse bile antivirüse yakalanma şansı varmı?
bunların dışında sormak istediğim bir kaç şey daha var. mesela trojen oluştururken port açmak gerekiyor ya mesela. Port ta bildiğim kadarıyla modemde bir yol. Neden böyle birşeye gerek duyuluyor ki? neden soruyorum bunu. ben bu işleri işyerimdeki pc den yapıcam. ee burda ortak bir modem var. ona müdahale edemem. telefonun internetini paylaşıma açıp akşam evden deneyebilirim. ama telefonun internetinden bu işlemler nasıl yapılacak? yaa diyeceksiniz ki sende birşey bilmiyosun kardeşim :) haklısınız. birşey bilmiyorum ama öğrenmek zorundayım. sabırla yanıtlayanlara teşekkürler :)

Mischollen

Üye
16 Eyl 2018
244
0
Antalya
Evet, resim içine yüklenebiliyor. Sağlam bir antivirüs programı ise, yüksek ihtimalle görür.

Port: iki servis arasında bağlantı kurmaya yarar. En basit yorum bu olur.

Telefonda mobil ağ üzerinde, port açma var mı o konu hakkında çok bilgim yok, benden sonra yazacak arkadaşlar yardımcı olacaktır diye umuyorum. Estağfurullah, bilmemek kötü değildir, öğrenmemek kötüdür. Nereden başlarsan , kardır. İyi forumlar

corazonespinado

Yeni üye
15 Nis 2019
18
0
Evet, resim içine yüklenebiliyor. Sağlam bir antivirüs programı ise, yüksek ihtimalle görür.

Port: iki servis arasında bağlantı kurmaya yarar. En basit yorum bu olur.

Telefonda mobil ağ üzerinde, port açma var mı o konu hakkında çok bilgim yok, benden sonra yazacak arkadaşlar yardımcı olacaktır diye umuyorum. Estağfurullah, bilmemek kötü değildir, öğrenmemek kötüdür. Nereden başlarsan , kardır. İyi forumlar

Teşekür ederim öncelikle. Port kesinlikle kurulacak anladım. Binder denen yöntem(emdirme)yani dosyayı resim veya başka bir formatın altına işlemek anlamına geliyor sanırım. Bununla da trojeni pdf formatına bile dönüştürebiliyormuşum. ki bu çok iyi. Onuda anladım. Maili sahte bir adresten yollamak için yöntemler var, onuda çözeceğimi düşünüyorum. ama trojen pdf te olsa Antivirüs programı iyiyse illa gözükür diyorsunuz.Bence en büyük engel burda bu. Yani bu kadar emek verip antivirüse takılmak herşeyi bitiriyor. Bu arada telefon üzerinden androrat olayından vazgeçtim çünkü iphone kullanıyor. iphoneda işe yaramadığını öğrendim. Ben pc üzerinden devam edicem. Kafamdaki yol haritasını oluşturdum. ama son ve en önemli kısmı olan antivirüs kısmını aşmak imkansız gözüküyor :/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.