Sosyal Ağ / Takıma Coder Alıncak / Bilgili Arkadaşları Bekliyorum

CodedProTurkish

Katılımcı Üye
26 Tem 2012
320
0
Malatya
Selamın arkadaşlar bir proje planlıyorum adına şimdilik sosyal ağ olarak karar verdim bi çeşit VB.net tarzında feysbuk'u yazmaktır türk bi grup olarak bu grubda bana yardımcı olacak yetenekli arkadaşları bekliyorum özellikle chat sistemi üzerine danışabileceğim grub arkadaşları bekliyorum kısaca programdan bahsedecek olursak

-Program Giriş / Kayıt Ol Sistemi Olacak
-Program'da Arayüz kullanılcak (Chat,Profil,Durum,Zaman Tüneli Vs. Gibi)
-Kullanıcıların kendi profilleri olacak resim yükleyebilcekler anlık durumları olcak
-Zaman tüneli (işin en can alıcı kısmi) herkezin 5 Tane Durum Hakkı Olcak 6.'yi paylasınca 1.Durum silincek böylece bedava hosting'de calisabilecek ayrıca fotoğraf yayını burdan gerceklestirilicek
-Üyeler arası chat sistemi
-Genel chat sistemi (programı kullanan herkez için geçerli)
-Odalı chatlar (bunlara daha cok grub sohbeti denilebilir)
-Üye arama platformu​

Simdilik bu kadar ben bunları yapacagımıza inaniyorum Destek cikacak arkadaslar özel mesajla bana ulaşsınlar buarada projenin kaynak kodlarını tam olarak vermicez ama genç arkadaşlarda projelerinde destek isteyebilir yardımcı olabilirim Türklerinde Pc ortamından Sosyal Ağ'ları olsun ve bizim tarafimizdan yazilmiş hepinize saygılar sevgiler yorumlarınızı iyi/kötü ayırt etmeden söyleyin

bekodark123

Uzman üye
31 Ocak 2012
1,402
0

Yapabilceğimize inanıyorum demişsin..
SQL bilgin varmı ?
SQL'de alt sorgular falan iyi olman gerek..
Ayrıca anlık mesajlaşma konusunu nasıl çözmeyi planlıyorsun ?
Bu projeyi 3 kişi ile bitirebilirsin. Görev dağılımı ise;
1- Veritabanı işlemleri
2- Genel programlama
3- Grafik tasarım

<----------------------------------------------------------------->​

-Zaman tüneli (işin en can alıcı kısmi) herkezin 5 Tane Durum Hakkı Olcak 6.'yi paylasınca 1.Durum silincek böylece bedava hosting'de calisabilecek ayrıca fotoğraf yayını burdan gerceklestirilicek

Bu durum aslında çok basit..
Her paylaştığı durumun tam tarihini alırsın saniyesine kadar.
Toplam paylaştığı sayısını sorgularsın eğer 5'ten fazla olduysa en eski tarihlisini sildirirsin ve bu döngü böyle işler..

Son düzenleme:

CodedProTurkish

Katılımcı Üye
26 Tem 2012
320
0
Malatya
2 kez şifrelencek resim ftp upload download olcak hızlıdır en fazla 3 sn alır üyelikte txt ile şifrelenecek olacak ayrıca veritabanı bilgim ne yazıkkı yok o yüzden istemiyorum eğer MySql bilgisi olan arkadaşlar varsa onlarıda beklerim bekodark123 mesela bana yardımcı olabilirsin ? sen bilirsin teklif var israr yok :) gurultu kardesim sen yardım için mi diyorsun yardım için skype ulaşın : sdtalatass

Mafia1453

Katılımcı Üye
17 Eki 2013
400
1
Nereye...
vb.net ile aram oldukça iyi fakat insan girdiği zaman belli bi süre sonra daha fazla paylaşım yapmak isteyecek sıkıcı olur yani ama yinede sen bilirsin :)

bekodark123

Uzman üye
31 Ocak 2012
1,402
0
2 kez şifrelencek resim ftp upload download olcak hızlıdır en fazla 3 sn alır üyelikte txt ile şifrelenecek olacak ayrıca veritabanı bilgim ne yazıkkı yok o yüzden istemiyorum eğer MySql bilgisi olan arkadaşlar varsa onlarıda beklerim bekodark123 mesela bana yardımcı olabilirsin ? sen bilirsin teklif var israr yok :) gurultu kardesim sen yardım için mi diyorsun yardım için skype ulaşın : sdtalatass

Veri tabanı (SQL) bilgim var istesem bu projeyi tekte yaparım fakat çok yoğun bi hayatım var kendi projelerim bile yarım kaldı bu yüzden yardım edemem..
Bu yüzden burdan az da olsa yardım etmek istedim.. Veritabansız işe başlama derim yinede yapacak olan sensin sen bilirsin..

Vb6TT

Üye
20 Nis 2013
214
0
Normal Programcılık Bilgisi İlede Yapılabilecek Birşey Yani Sadece Vb.Net Bilgiside Yeter

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.