Sosyal fobi

Ghost3838

Üye
22 Eyl 2013
127
0
Arkadaşlar Aranızda Sosyal fobi Olanvarmı

Bende Sosyal Fobi Var Hayattan zevk alamıyorum yüzüm hic gülmedi bu hayatta

Hep Koruku Hep Endişe icinde yaşıyorum

Arkadaşlık Kuramam Yolda Herkez Bana bakıyormu gibi geliyor ve Bu En kötüsü

Dışarı cıkmaktan hıc hoşlanmıyorum ama bu piskolojik bir rahatsızlık

biri ile konuşurken utanma yüzkızarması kalp carp ması vb şeyler sıkıldım artık hayattan

Bir Ortama Girememe Arkadaş İle Gezememe Zaten hic Arkadaşım yok pc nin başındayım hep

yani hep böyle gidiyor hayat aynı rotada ama bu hastalıgı kimseye söyleyemiyorum

Son düzenleme:

ßr@In

Özel Üye
2 Ocak 2012
5,136
34
Arkadaşlar Aranızda Sosyal fobi Olanvarmı

Bende Sosyal Fobi Var Hayattan zevk alamıyorum yüzüm hic gülmedi bu hayatta

Hep Koruku Hep Endişe icinde yaşıyorum

Arkadaşlık Kuramam Yolda Herkez Bana bakıyormu gibi geliyor ve Bu En kötüsü

Dışarı cıkmaktan hıc hoşlanmıyorum ama bu piskolojik bir rahatsızlık

biri ile konuşurken utanma yüzkızarması kalp carp ması vb şeyler sıkıldım artık hayattan

Bir Ortama Girememe Arkadaş İle Gezememe Zaten hic Arkadaşım yok pc nin başındayım hep

yani hep böyle gidiyor hayat aynı rotada ama bu hastalıgı kimseye söyleyemiyorum

Yaşadığınız şey hastalık değil. Bulunduğumuz dönemde çoğu kişinin sıkıntısı tabi biraz da yetiştirilme şeklinize bağlı :) İçinizde bir korku oluyor. Dışarı çıkmaktan hoşlanmamanızın nedeni dışarı çıkıp aktiviteler yapabileceğiniz arkadaşlarınızın olmaması ve ya onlarla takılmak istediğinizde sizi dışlamalarından korkmanızdır. Aslında dışarı çıkmayı seviyorsunuz fakat bu etkenler sizi sınırlıyor. Birisiyle konuşurken özellikle karşı cins ise utanır ve sıkılırsınız. Onun tarafından terslenmekten korkarsınız bu yüzden rahat konuşamazsınız. Şu dönemde herkes pc başında bunu kendinize dert etmeyin :) Dediğim gibi bu bir hastalık değil sadece zamana bırakın yeni ortamlara girip yeni arkadaşlar tanıdıkça sizde diğerleri gibi olacaksınız. :)
Bu konuda dertleşmek isterseniz özel mesaj ile ulaşabilirsiniz..

İyi forumlar dilerim.. :)

white daisies

Katılımcı Üye
21 Haz 2013
557
0
Bence psikiyatriste gitmeniz uygun olur, büyük ihtimal bir kaç hap yazar ve sizi psikoloğa yönlendirir. Hapları kullanırken, rahatsızlığınıza göre haftalık veya aylık olarak seans görürsünüz. Psikologlara, kimseye anlatamadığımız takıntılarımızı anlatabiliyoruz, bu yüzden Faydalı olur..

STR-Key

Kıdemli Üye
5 Ocak 2012
3,246
48
Aynı sorun bendede var dostum ama alıştım diye bilirim böyle yaşamaya Elimde Olan Birşey deyil Hastalık Hayatı Tetikleyen Bir Hastalık Deyil Ama Öldürmez Süründürür Kendimden Biliyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.