Sosyal medyada küfürden dava açılabilir mi?

8 May 2020
239
9
dostlar uzun zamandır emrak ettiğim bir durum bu sosyal medyada birilerine küfür ettikten sonra cezai işlem olayları naısl oluyor benim bildiğim sosyal medyanın en ciddi yeri twiter ama merak ediyorum yotubede fecabookta instagramda herhangi bir yorumun yanıt verip küfür vs yazsak cezai işlem uygulanır mı? merak ettim çünkü herkes birbirini böyle tehtid ediyor :D analdım dostlar peki harf kayırması ve fake hesap kullanırsak ne olur?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Cevap: sosyal medada toxic lik yapmak? sonu kötü biter mi

Tabi uygulanır. Karşı taraf şikayetçi olduktan sonra platformun önemi yok ha b platformu ha c platformu

itswyper

Üye
19 May 2020
150
1
xd

tabii ki şikayet edebilirler x platformda şikayet edemezsiniz küfür serbest diye bi şey yok dikkat et derim

blatgod

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
281
3

eğer kişinin şahsına hakaret edici bir söz kullanır isen karşı tarafın size dava açma hakkı vardır.

- - - - - - - - - - - - -
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU 🇹🇷

8 May 2020
239
9
eğer kişinin şahsına hakaret edici bir söz kullanır isen karşı tarafın size dava açma hakkı vardır.

- - - - - - - - - - - - -
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU 🇹🇷

peki hocam harf kayırması yaaprsak ne olur?

tabii ki şikayet edebilirler x platformda şikayet edemezsiniz küfür serbest diye bi şey yok dikkat et derim

anladım hocam peki harf kayırması veya fake hesap kullanırsak ne olur?

Tabi uygulanır. Karşı taraf şikayetçi olduktan sonra platformun önemi yok ha b platformu ha c platformu

anladım hocam peki harf kayırması veya fake hesap kullanırsak ne olur?

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant

Merhabalar,

Yeni sistem ile denetimler artıyor. Artık insanlar biraz daha kafasına esen şekilde davranamayacak. Ki küfür kullanmak bi' zahmet suç olsun. Mizah vs. de sorun yok tabii de insanları rahatsız edecek şekilde ve istenmediği halde kullanılırsa şikayet halinde ceza görürsünüz tabii.

EnginCR

Üye
8 Ara 2018
155
36
Türkiye

Normal olarak Troll geçmeniz yada sesli üzerinden dalga geçmeniz pek çoğu insan için önemli değildir. (Her insan bir değildir.)Gelip geçer umursanmaz fazla ancak, Ağır bir şekil de ilerlerseniz Argo, Aşağalayıcı Sözler ve Görseller barındırırsa denetimler arttı ve bu başınızı belaya sokar.

8 May 2020
239
9
Merhabalar,

Yeni sistem ile denetimler artıyor. Artık insanlar biraz daha kafasına esen şekilde davranamayacak. Ki küfür kullanmak bi' zahmet suç olsun. Mizah vs. de sorun yok tabii de insanları rahatsız edecek şekilde ve istenmediği halde kullanılırsa şikayet halinde ceza görürsünüz tabii.

hocam peki harf kayırması yaparsak ne olur

Normal olarak Troll geçmeniz yada sesli üzerinden dalga geçmeniz pek çoğu insan için önemli değildir. (Her insan bir değildir.)Gelip geçer umursanmaz fazla ancak, Ağır bir şekil de ilerlerseniz Argo, Aşağalayıcı Sözler ve Görseller barındırırsa denetimler arttı ve bu başınızı belaya sokar.

hocam peki harf kayırması yaparsak ne olur

Sneakyx

Yeni üye
16 Mar 2017
39
7
St.Louis

Toxic lik yapmak seni geriye iter.. bence sen insan kazanmaya bak .. kime ne ile gidersen fazlasıyla sana gelir. İyi forumlar Dostlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.