Sosyal Mühendislik ile Nasıl Mail Hacklenir?

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
Mail ile Hack

Evet arkadaşlar size benim de çok yaptığım bir yöntemi göstereceğim umarım yararlı bir konu olur.

öncelikle hostinger.com adresinden bir adet fake (sahte) sitemiz için domain hosting alıyoruz, tabi isteyen infinityfree sitesin den ücretsiz alabilir,

ama ücretli ve ücretsiz arasın da ki fark şu :

ücretli olan da sizlere danışmanlık ve canlı yardım sunuluyor

ücretsiz olan da ise hiç bir şey

öncelikle kullanacağınız taslak kara liste de olmaması lazım bu her ikisi için de geçerli lakin ücretli olan da askıya alınma olasılığı biraz daha düşük,

her neyse konuya geçelim hostinger.com adresin den bir adet mail adresi alacağız isteyen (kurumsal / veya kişisel ) alabilir. Alacağımız mail adresine hangi sosyal medya platformu için kullanacak isek orjinaline yakın bir isim ile almamız lazım örnek verecek olursak ( passwordisntgrm / veya resetpassword.net) tarzı olmalı mail kontrol panelimiz aşağıdaki gibidir

z8J0Tv.png

kişiye gönderdiğimiz mail ise şu şekilde gözükür

vstbRz.png

neden bir hosting sitesin den mail adresi alıyoruz sorusuna şu cevabı vermek istiyorum mail spama düşmüyor (Standart şifreleme (TLS) ile bağlantımız güvenli olarak gözüküyor. Eski den nasıl oluyordu şu şekil de :

8mEO9x.png

normal bir mail adresi alıyorduk tabi yine sosyal medya platformlarına yakın bir adres kullanıyorduk ama link eklerken mesajımız spama düşüyordu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Qcod3r

Üye
13 Ocak 2021
73
7
L I N U X
Cevap: Sosyal Mühendislik

Gmail'in phishing checker botları yok. Yani link attığınızda o linke kontrol amaçlı bot göndermiyor. Sadece o linki kısaltırsanız sorun ortadan kalkar.
İşe yaramazsa farklı nedenlerdendir. Örneğin isminizde Google kullanmanız gibi.
Bu arada Freenom ve Kingmailer fake mail için bu ikiliyi de deneyebilirsiniz.

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118

Gmail'in phishing checker botları yok. Yani link attığınızda o linke kontrol amaçlı bot göndermiyor. Sadece o linki kısaltırsanız sorun ortadan kalkar.
İşe yaramazsa farklı nedenlerdendir. Örneğin isminizde Google kullanmanız gibi.
Bu arada Freenom ve Kingmailer fake mail için bu ikiliyi de deneyebilirsiniz.

Yorumun için teşekkür ederim

T4SLA

Üye
13 Ocak 2021
218
105

Eline Sağlık Dostum güzel ve açıklayıcı anlatım olmuş

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.