Sosyal mühendislik ile sosyal medya hesabı ele geçirme

4RTX

Yeni üye
21 Haz 2019
35
2
Hayallerim
İyi Günler Sevgili TürkHackTeam Ailesi
-
Bugün sizlere Sosyal Medya Hesaplarını ele geçirmeden bahsedeceğim.
-
Hesapların büyük bir kısmı Sosyal Mühendislik ile ele geçirilir ve Sosyal Mühendislik için örnek bir yöntem
ve yanında fake numara almayı göstereceğim.

İlla ki bu yöntemi bilen kişiler vardır.Konuyu uzatmadan direk anlatıma geçiyorum.

Örneğin Benim aramın iyi olmadığı bir insan olsun.
Öncelikle kurbanımızın telefon numarasını bulmamız lazım.Çevresinden veya gene Sosyal Mühendislik ile bulduğunuzu var sayalım.
Herkesin aradığı yerlerden birisi burasıdır muhtemelen WhatsApp için Fake Numara veya Yurtdışı Numarası alma
-
Numara alırken birazda beynimizi çalıştırmak gerekiyor aşağıya örnek numara alma yöntemlerini bırakıyorum:yardimsever
-
Telefonda Çalışan Uygulamalar:TextNow,2nd Phone Number,Hushed,Line2 vb.

Uygulamaların bazılarında satın alma işlemi istiyor.Satın aldık diyelim ama merak etmeyin paranız gitmeyecek.

Satın aldık ve Whatsapp Business'ten direk telefon numaramızı çektik.
Bu aşamadan sonra Chrome'den Google Play'e girip hesabınızdan,satın alma işlemlerini bulup aldığınız ürünü iade ederseniz paranız size
geri gelecektir ve numara elinizde kalacaktır.:))
-
Numaramız artık hazır profil fotoğrafımızı İnstagram logosu yaptık ve sıra sitemizi hazırlamakta

Site hazırlarken en önemli şey SSL sertifikasının olduğunu düşünüyorum.
Ve Sertifikayı alırken veya .com domain'ini alırken sıkıntı çeken çok insan var bunun için
internette veya Forumda gördüğünüz Termux Tool'larını vb. şeyleri deneyebilirsiniz (SSL Sertifikası alınmıştır.)
-
Herşeyi hazırladık kurbanın telefon numarası da elimizde yeni mesaj oluşturup Örnek bir instagram yazısı yazıp
altına da sitemizin linkini yapıştırıyoruz.Whatsapp izin vermezse linki kısaltarak mesajı gönderebilirsiniz.
-
İlk yazım olduğu için acemi bir şekilde olmuş olabilir kusuruma bakmayın:yardimsever

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.