SOSYAL MÜHENDİSLİK - SM HARİKASI #MiRg

MiRg

Yeni üye
17 Mar 2018
24
0
Canada
1- Kendinize Güvenin

Kendinize Güvenmek Demek Yapabileceklerinizin Bir Sınırı Olmadığı Anlamına Gelir.

2- Dürüst Olun

Dürüst Olun Derken Karşınızdaki Insana Karşı Bu Farklılık Gösterebilir. (Kendinize Dürüst Olun)

3- İşinizi Severek Yapın

İşinizi Severek Yapmak Size Çok Şey Kazandırır Örnek Verecek Olursak Aklınızı Ve Zihninizi Yaptığınız Işe Vereceğiniz Için O Işte Daha Başarılı Olma Ihtimaliniz % 200 Artar.
Not : % 200 Fazla Tahmini Olmuş Olabilir Abarttığımı Bende Düşünüyorum Sadece Sizi Inandırmak Istediğim Için Fazlaca Bir Yüzde Verdim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu Seneryo Kendim Üretip Hayal Ettiğim Ve Yaşanmamış Bir Olaydır Fakat Kullanileceğiniz Bir Çok Noktaya Bu Seneryo Yu Çekebilirsiniz Peki Bunu Nasıl Yaparsınız ?

Seneryo'da Bulunan Ince Taktikleri Bir Ip Gibi Tutarsanız Bunu Her Yerde Kullanma Şansınız Olur. (Şeytan Ayrıntıda Gizlidir)

Seneryo : 2 Şahış Var Biri Ben Atakan Diğeri Can Diye Bir Şirket Yöneticisi Ve Ben Bu Şirket Yöneticisinin Bütün Şirketini Batırmak Isteyen Bir Kırmızı Şapkalı Hacker Im Diyelim. Seneryo Başlıyor...

Can'ı Gece Gündüz Takip Ediyorum Önce Onun Ne Yaptığını Neleri Sevdiğini Ve Sevmediğini Öğreniyorum Kısacası Ben O Olacak Şekilde Onun Hakkında Toplayabildiğim Kadar Bilgiler Topluyorum.

Bum Şirketi Batırdım. ( Şaka Yapıyorum )

Şirkete Bir Pazarlamacı Olarak Giderek Ondan Bir Randevu Talep Ediyorum. Görüşme Zamanı Geldiğinde Ona Ilk 7 Saniye Için Harika Bir His Uyandırmalıyım Ki O Randevudan Sonra Onunla Tekrar Görüşebilieyim Ilk 7 Saniyeyi Başardıktan Sonra Konuyu Ufaktan Saptırıp Onun Hoşlandığı Şeylerden Bahsediyorum Ve Ona Karşısındaki Kişinin Kendisi Gibi Biri Olduğuna Inandırıp Onunla Iş Ortaklığından Çok Arkadaş Olmamız Gerektiğini Uyandıran Bir His Veriyorum. Telefonlar Mailler Facebook Twitter Adresleri Vs Bunlara Görüşmenin Başında Girmiyorum. Görüşmemiz Bittiği Vakit Diyeceğim Şey ( Ya Ben Sizinle Bu Yaptığım Görüşmede Birşeyi Farkettim Siz Çok Mütevazi Bir Kişiliğe Sahip Bir Yöneticisinin Gerçekten Benim Patronumunda Sizin Gibi Iyi Bir Yönetici Olmasını Isterdim Gerçekten Harikulade Bir Kişileğe Sahipsiniz Acaba Sizinle Iş Haricindede Görüşebilir Miyiz ? Çünkü Zaman Zaman Sizin Tecrübelerinizden Faydalanmak Istiyorum Benimle Bilgi Alış Verişi Yapabilecek Olsaydınız Bunu Kabul Edermiydiniz ?

Hop Şutu Vurdum Ve Golu Attım Siz Belki Farkında Değilsiniz Ama Can Bana Olumsuz Tepki Verecekti Ve Ben Soruyu Farklı Bir Şekilde Yöneltince O Olumsuz Cevabı Ben Olumluya Çevirdim. Aslında O Da Bunun Farkına Vardı Vereceği Cevap Belli Olumsuz Bir Cevap Verecekti Ama Ne Olduysa O Bana Olumlu Bir Cevap Verdi..

Bu Arada Şirkete Pazarlamacı Olarak Girdik Derken O Şirketi Arayıp Benim Hakkımda Sorular Sorabilir Iyi Ama Ben O Şirkette Çalışmıyorum Hemen Ne Yapıyoruz O Görüşmenin Sonunda Ufak Bir Şey Söylüyorum Can Bey Bu Arada Bu Aralar Ben Düşünüyorumda Yakın Zamanda Belki Işten Ayrılabilirim Eyer Ayrılırsam Bu Şirket Numaramdan Ulaşamıya Bilirsiniz Desek Ufakta Olsa Onun Aklında O Şirketten Ayrılabileceğim Biliyor Ve Şirketi Aradığında Benim Hakkımda Bilgi Alamadığında Birşeylerden Şüphelenmeyecek.

Küçük Şeyler Gibi Gelen Aslında Büyük Iletişim Olanıkları Ile Işe Başladık.
Örnek Onun Facebook Arkadaşı Olduk Şahsi Telefon Numarasını Aldık Twitter Vs Iş Dışında Kullandığı Maili Aldık. Peki Şimdi Ne Yaparsak Onu Hiç Uyandırmadan El Alırız ?

Facebook Twitter Telefon Vs Mesaj Atarak Kendinize Girebilecek Bir Arka Kapı Açmayı Unutun !!!

Tarih : 18 Şubat 2015 Diyelim Ve Önümüzdeki Ayın 1. Haftası Kurban Bayramı Var

Şimdi Ben Iyi Bir Yerlerde Olan Sosyal Mühendis Isem Kendim Kod Yazabiliyorum Dimi ?
Hemen Bir Bayram Tebriği Hazırlayıp Içine Kodlarımı Döküyorum Ve Vakit Geldiğinde Titizlik Ile Hazırladığım Bayram Tebriğini Mail Olarak Yolluyorum Ve Kendisi O Maili Açtığında Boom Kapı Açıldı O Kapıdan Girip Onu Her An Takip Ediyorum Aklım Fikirim Onda Çünkü O Benim Işim Oldu Ve Onu Bitirmeliyim..

Gece Bi Baktım Adam Tor Vs Girmiş Internette Sörf Yapıyor Hem Öyle Bir Yapıyor Ki Ufff Akıl Almaz Işler Adam Çocuk *****Su Izliyor 12 - 13 Yaşında Çocukların Hop Elime Bir Kanıt Geçti Ne Yapıyorum Bunu Hemen Belgeliyorum Ve Kayıt Altına Tutuyorum. Fakat Bu Elimdeki Benim Için Yetmiyor Daha Fazla Bilgi Topluyorum Ve Bunları Belgelerindirip Kayıt Altında Tutuyorum..

Tüm Bunları Yaptıktan Sonra Bir Internet Cafeden Bu Kişi Ile Iletişime Geçerek Kendisine Ait Belgelerimi Elimde Tutuyorum Ve Bunları Ifşa Edebileceğimi Istediklerimi Söylüyorum.
Örnek : Yöneticilikten Istifa Edip O Işi Bırakmasını Adam Ne Yapıyor Ya Benim Peşime Düşüyor Yada 50 Yıl Hapis Yiyecem Beni Mahfedecekler Zaten Kıyıda Köşede Az Buz Param Var En Iyisi Ben Dediğini Yapayım Diyor Ve Teklifimi Kabul Ediyor Amacıma Ulaştım Mı ? Can'ı O Koltuktan Aldım Ve Koltuksuz Bıraktım..

Diyelim Ki Adam Kabul Etmedi Ve Peşime Düşmeye Başladı Bunu Bir Şekilde Ben Öğrendim Atakan Ismim Ile Görüşerek Ve Ne Yapıyorum Direk Olarak Onu Ihbar Edip Tutuklanmasına Sebep Oluyorum Tabii Ihbar Olayını Vs Suç Bildirimini Yine Gizli Kimlikle Yapıyorum..

Bu Kadarı Bana Yetmediyse Ve Ben O Şirketi Tamamen Çökertmek Istiyorsam Neredeyse Amacıma Ulaştım Çünkü Şirket Yöneticisi Beyindir Ve Onun Altındakiler El Ayak Kol Kukla Vs Vb Şeylerdir Ve Bir Beyine Sahip Olmayan Insan Yaşayabilir Mi Hayır Kısa Sürede Çöküşe Geçer.

Bu Senoryo Yu Örnek Olarak Uydurdum Hayal Ettim Ve Buradaki Ayrıntılardan Kendinize Taktikler Çıkarıp Yapmak Istediklerinizi Bir Mühendislik Harikası Olarak Yapabilirsiniz..

İyi Ve Kötü Yorumlara Açığım Belki Aranızda Beğenmeyenler Olacaktır Fakat Şunu Unutmayın Ki Bu Sadece Sizlere Fikir Üretmeniz Için Oluşturduğum Hayali Bir Yazıdır Ve Ben Bunun Adına Sosyal Mühendislik Harikası Dedim Umarım Bu Ismi Benimseyebilirsiniz Hepinize Çok Teşekkür Ederim Vakit Ayırıp Yazımı Okuduğunuz Ve Konuma Baktığınız Için..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.