Sosyal Mühendislik Teknikleri

xMstfx

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
424
1

FSUrPe.png

Merhaba arkadaşlar, Sosyal Mühendislik Teknikleri Konumla Sizlerleyim bunu size örnekleme yaparak anlatacağım.

İlk olarak hangi platformdan yapacağımızı seçelim, ben Instagram'ı seçiyorum.

Şimdi ise hedef bulalım. Benim hedefim hazır, bu hedefin ilgi alanları nedir ne değildir ona bakalım.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Gördüğünüz gibi kişinin takip ettiklerine bakarsak Siber Güvenlikle çok uğraşan birisine benziyor yani ilgi alanı Siber Güvenlik ve Hackerlik

Bu durumda biz bu kişiye Siber Güvenlikten gireceğiz konuşmaya.

4.jpg

Evet "Merhaba" diyerek konuşmaya girmeye çalışıyorum ben burada

5.jpg

Ben burada sen bir Hackersin diye söyledim bu kişi inkar etti hayır ben Siber Güvenlikçiyim dedi çok normal bir cevap

Bana bir şey'mi isteyecektin diye soru sordu eğer bu tarza soruyla geri dönmezlerse siz direk konuya girin elinizdeki şansı kaçırmayın.

ve ben kendimi Siber Güvenlikçi olarak gösterdim ve kendim yazılım geliştirdiğimi söyledim karşımızdaki kişiye.

6.jpg

Ve geliştirdiğim yazılım hakkında bilgi veriyorum özellikle bu karşımızdaki kişinin ilgisini çekebilecek bir yazılım olarak gösteriyorum ki geri dönüş yapabilsin.

Burada bana "Yani?" diye bir dönüş yaptı ben kendimi bir Hacker Pentester ve Siber Güvenlikçi olarak gösterdim karşımızdaki kişiye.

Ve bana "Evet orasını anladım" diye bir dönüş yaptı ve ben direk asıl konuya girmeye çalışıyorum "Ve senden bir şey istiyorum" diyorum ve karşımızdaki kişi "Nedir?" diyor ben kendisine beraber çalışmak istediğimi söylüyorum kişiye tamam bu kişi evet dedi ama nasıl güvenebilecek demi? çok normal bir şey güvenmemesi.

7.jpg

ben burada kendime güven kazanmak için onun güvenebileceği bir yerde yönetici olduğumu söylüyorum siz başka şeyler söyleyebilirsin örnek olarak yaptığınız uygulamayı verebilirim tarzı bir şey diyebilirsiniz bu kişi kabul edecektir çünkü bu tarz uygulamalar çok zor bulunur.

"ozaman takip ettiğim yerden bana mesaj at" dedi ben inanması için hemen girip mesaj atıyorum ya da eğer bir güven vermek istiyorsanız uzun süreli sohbetler edebilirsiniz kendinizden Bahsedebiliriz projelerinizi anlatıp gösterebilirsiniz.

Ben o siteden kullanıcı adını soruyorum ve hemen atıyorum deyip bir mesaj atıyorum ve bana "Evet geldi cidden o sensin" diyor tamamdır şimdilik az çok bize güvendi diyebiliriz siz tabi bu konulara hemen girmeyin uzunca konuşun kişiyle sohbet edin ilgi alanından bahsedin sürekli

8.jpg

Uygulamayı nerden atayım diye soru sordum tabi'ki doğal olarak buradan atmamı söyledi daha tam güvenmiyor.

Bende buradan dosya atılmadığını ve herhangi bir link paylaşılmadığını belirttim ki numarasını alıp WhatsApp'dan ya da Telegram adresini alıp Telegram'dan yazayım diye bana "Yani ne yapcaz?" dedi ben bana numaranı atabilirsin ya da telegram adresini verebilirsin gibi bir şey dedim doğal olarak güvenmediği için numarasını vermiyecektir kendisi.

9.jpg

Ve telegrama gelmemi söyledi ben telegram ismini sordum kendisinin ve bana telegram ismini verdi ben ona yazacağımı söyledim ve beni bekliyor.

10.jpg

Evet telegramdan yazıyorum merhaba dedim ve "Evet şimdi sana uygulamamı atıyorumm" dedim kendisi at bakalım diyerek cevap verdi kendisine "Beni telegramdan eklemeyi unutma iletişimde kalalım" diyorum çünkü eğer beni eklerse ve telegramı tam kullanmayı bilmiyorsa eklerken numaramı göster seçeneği açık kalacaktır ve buradan numarasını kolayca elde edebiliriz.

Ben kendisine trojan olan dosyamı ona atıyorum indiriceğini söyledi bana ben ise ona indirince haber vermesini söylüyorum yorumlarını beklerim diyorum ki pek birşey anlamasın kendisi "Tamamdır inince haber vericem" dedi ben ise tamam dedim

11.jpg

bana "indirdim açıyorum" dedi ben tamamdır dedim tabi bu trojanı düzgünce ayarlamanız lazım ya hazırda yazılımınız olacak ve trojanle birleştiriceksiniz ya da sahte birtane uygulama oluşturucaksınız görüntüsü hoş olacak ama ki içi rahat olsun. ben uygulamaya rehber ekledim ki adam birşey anlamasın uzun bir rehber tabi kendisi uygulamayı açınca elimize bilgileri ip adresi ve bilgisayarının kontrolü geçmiş bulunmakta bu kişi bana şu sitede açık arıycam dedi tamam istediğin gibi kullanabilirsin uygulamayı dedim ben içi daha rahat olsun diye güncelledikçe sanada en güncelini atıcam dedim bu kişi ise içi rahat bir şekilde tamamdır teşekkür ederim dedi.

12.jpg

Ve şimdi ise doğal olarak bu uygulama trojan olduğu için eğer antivirüs programı açıksa bize "Yalnız bunu trojen olarak görüyor virüs programı" dedi bu da bir ihtimal ben ise güven vermek için ona "Evet görmesi çok normal çünkü o bir açık arayıcı açık arayıcıların içindeki özel kodlar ve gizleyiciler olduğu için virüs olarak gözükebilir bunu antivirüsü kapatıp dene bir sorun olmayacaktır" dedim tamam teşekkürler dedi şimdi eğer bunu beğenmediyseniz "antivirüs programları uygulamayı trojan olarak görme sebebi içindeki kodları gizlediğim için kendisinin bir trojan ya da farklı bir virüs olarak gördüğünü" diyebilirsiniz.

Evet şimdilik benden bu kadar arkadaşlar bu kısa bir örnek vererek anlatımdır. umarım işinize yarar bu ve bunun gibi sosyal mühendislik yapabilirsiniz.

NOT. bu anlatımda kullanılan Instagram hesabı kapatılmıştır. eğer bu isimde bir hesap açılırsa ve yazarsanız bu kişi biz değiliz inanmayın güvenmeyin hiç bir sorumluluk kabul etmiyoruz.
hOzMZl.gif

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.