sosyal mühendislik

8 Ocak 2017
53
0
ben ablamin facesini ''sosyal mühendislik'' yoluyla şifresini öğrenmek istiyorum daha önceden böyle bir işe kalkışmadım sizce facebook bu soruna el atmiş midir. son olarak'ta bana yardımcı olur sanız memnun duyarım... ?
 

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,899
2
Facebook nasıl el atsınki, SM dediğimiz olayı çok yanlış kavramışsın sanırım birçok konu var aslında ama özet geçeyim.
Sosyal Mühendislik İnandırıcılıkdır bir fake hesap açarsın arkadaşın olup muhabbet edersin daha sonra ise bir fake script oluşturup onu oradan girmesine ikna edersen ki bu ikna etme inandırma ve iyi bir oyunculuk rolü yani kandırma yolu ile giriş yaptığında şifresini öğrenirsin bu SM yoluna girer.
İyi forumlar.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.