Sosyal mühendislikde gizlilik

kurtDAYI

Üye
29 Ocak 2019
60
0
Sosyal Mühendislikde Gizlilik

Öncelikle herkeze merhaba ben kurtDAYI bu konumda sosyal mühendislik yaparken nasil gizleneceğimizi anlatmak istedim umarım anlaşılır ve sade olmuşdur.
....Alıntı bulunmaktadır...

Öncelikle bir Sosyal Mühendisde bulunması gereken özellikler aşağıdaki gibidir :

1- İkna etme yetenekleri gelişmiştir.

2- Etkileme özelliği yüksektir.

3- Aldatmaktan çekinmezler her yolu mübah görürler

4- Bilgili ve donanımlı olduğunu karşı tarafa gösterme

5- Senaryo üretme yetileri oldukça
fazladır.

İnternette büyük oranda anonim kalmanız için yapmanız gereken birkaç ip ucu

1/ public dnsle
2/Geçici mailler
3/Tor ağı
gibi gibidir.

Sosyal medyada bildiğimiz üzere birçok insan fotoğraflar videolar paylaşmakda.Sosyal medyada anonim olmak isteyen bir insan kesinlikle kişisel bilgisini hiçbir yerde vermemelidir yazmamalidir log birakmamalidir.
Kendi kişiliğince bi sahte kimlik sahte kişilik oluşdurmalıdır.
ÖRNEKDİR
Sosyal medya platformlarının son derece güvenilir herkez iyi insan işte yardım sever değildir unutmayalımki insanin 5 Parmağı var ve Beşide farkli boyda :)
Atılan adıma atilacak adıma dikkat edilmeli kısa sürse bile kafamizda bi beyin firtinasi yapmaliyız.
Kim bilir belki birgün Arkadaş olduğunuz insanlardan tutun sevdiğiniz film bile sizi ele verebilir.Tabikide şunu unutmayalım'ki sosyal mühendisliğin sınırları yokdur.
Umarım güzel işe yarar hoş bir konu olmuşdur saygılarımla...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.