Sosyal Mühendislikte Ufak Bir Bilgi.

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Selamün Aleyküm ;

Eger Sosyal Mühendislikte İlerlemek İstyorsanız Biraz Merak Sararak İlerleyebilirsiniz.Örnek Olarak Kendimden Örnek Vereyim Ben Hacke Başladıgımda İlk Hocam Aytden Birisiydi İlk Olarak Web Hackta İlerledim Daha Sonra Forumda Sosyal Mühendislik Bölümüne Girince Araştırınca Meral Saldım Ve Bu Alanda İlerlemeye Başladım Ve Uzman Oldum Diyebilirim.Zamanı Gelince Pkklıların Facelerini Alıp O Facede Olan Pkklılar Telefonlarını İsteyip Bilişim Suçlarına Verdigimde Oldu.Bilişimciler Nasıl Adın Diye Sordumu Diceksiniz Beni Takipe Aldılar Onların Gözününde Önünde Yaptım Nasıl Yaptıgımı.Geçelim Buraları Asıl Konuya Gelelim.

Eger Bir Kişinin Facesini,Mailini,Twitterini Hecklemek İstiyorsanız Sosyal Mühendislikte İyi Olmanız Lazım.Ve Birazda Uyanık Olmanız Lazım.MEsela Ben Onlardan Birisi Olurum.İçlerine Girerim.Yeri Geldiginde Çakma Bilgi Veririm.Gerekirse 1 2 ay Boyunca Gözlerine Girmeyi Denerim.Bütün Bilgilerini Ögrendikrten Sonra Sanala Yayarım.Bunun İçinde Elinizde Hazır Belli Başlı Şeyler Olması Gerek Bende Hepsi Hazır Mesela.Unutmayın Eger Sosyal Mühendislikte İlerlemek İstiyorsanız Hem Gözünüzün Açık Olması Lazım Hemde Biraz Uyanık Olmanız Lazım Ben Bugune Kadar Çok Kişiye Musallat Oldum Kafaya Koydugum Kişiyi Heckledim.Elimden Kurtulan Olmamıştır Sosyal Mühendislik Sayesinde Ama Kendinizle İlgili En Ufak Bir Açık Verirseniz Siz Sanala Rezil Olursunuz Bunu Unutmayın.Sadece Biraz Ugraşıp Kendi Yollarınızı Bulun Eger Bir Kişi Size Birşey Ögretirse Siz Sadece O Ögrendiginizle Yetinirsiniz Ama Kendiniz Ögrenirseniz Dahada Merak Salarak Daha İleri Gidebilirsiniz.

kartal0746

Katılımcı Üye
14 Eyl 2012
906
0
New Orleans
Selamün Aleyküm ;

Eger Sosyal Mühendislikte İlerlemek İstyorsanız Biraz Merak Sararak İlerleyebilirsiniz.Örnek Olarak Kendimden Örnek Vereyim Ben Hacke Başladıgımda İlk Hocam Aytden Birisiydi İlk Olarak Web Hackta İlerledim Daha Sonra Forumda Sosyal Mühendislik Bölümüne Girince Araştırınca Meral Saldım Ve Bu Alanda İlerlemeye Başladım Ve Uzman Oldum Diyebilirim.Zamanı Gelince Pkklıların Facelerini Alıp O Facede Olan Pkklılar Telefonlarını İsteyip Bilişim Suçlarına Verdigimde Oldu.Bilişimciler Nasıl Adın Diye Sordumu Diceksiniz Beni Takipe Aldılar Onların Gözününde Önünde Yaptım Nasıl Yaptıgımı.Geçelim Buraları Asıl Konuya Gelelim.

Eger Bir Kişinin Facesini,Mailini,Twitterini Hecklemek İstiyorsanız Sosyal Mühendislikte İyi Olmanız Lazım.Ve Birazda Uyanık Olmanız Lazım.MEsela Ben Onlardan Birisi Olurum.İçlerine Girerim.Yeri Geldiginde Çakma Bilgi Veririm.Gerekirse 1 2 ay Boyunca Gözlerine Girmeyi Denerim.Bütün Bilgilerini Ögrendikrten Sonra Sanala Yayarım.Bunun İçinde Elinizde Hazır Belli Başlı Şeyler Olması Gerek Bende Hepsi Hazır Mesela.Unutmayın Eger Sosyal Mühendislikte İlerlemek İstiyorsanız Hem Gözünüzün Açık Olması Lazım Hemde Biraz Uyanık Olmanız Lazım Ben Bugune Kadar Çok Kişiye Musallat Oldum Kafaya Koydugum Kişiyi Heckledim.Elimden Kurtulan Olmamıştır Sosyal Mühendislik Sayesinde Ama Kendinizle İlgili En Ufak Bir Açık Verirseniz Siz Sanala Rezil Olursunuz Bunu Unutmayın.Sadece Biraz Ugraşıp Kendi Yollarınızı Bulun Eger Bir Kişi Size Birşey Ögretirse Siz Sadece O Ögrendiginizle Yetinirsiniz Ama Kendiniz Ögrenirseniz Dahada Merak Salarak Daha İleri Gidebilirsiniz.

Bu bölümü sevdim.Gayet haklısın.Fakat sanala rezil olmak biraz derin konu.Açık verdiğin zaman rezil olmassın.Sadece senin biryerlerde birşeyleri gözden kaçırdığını gösterir.Düzeltirsin biter.Dünyanın en iyi hackerı olsan dahi seni izleyen birileri mutlaka vardır...

Kloasy

Üye
13 Ağu 2011
193
0
Teşekkürler ben de sosyal mühendislik konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Sadece sanal değil hayatın her alanında istediğini elde etmene yarıyor :)

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Bu iş aynı polisiye filimlerine benziyor mesela uyuşturucu satıcılarının içine sızıyor polis 1-2 ay'da güvenlerini kazanıp baskın yaptırıyor :) Şahsen bana çok benzer geldi. birde örnek vermek isterim Kevin Mitnick'in hayatı ile ilgili bir film yapmışlardı Takedown diye hatırlıyorum orada kevin gerçekten baya bir hack yapmıştı ama bunların %50 civarını sosyal mühendislikle yapmıştı :) bilemiyorum belki gerçek değil kurgudur ama izlemenizi tavsiye ederim :) BozKurt®'nin söylediklerinin sinamaya yansıtılmış hali :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.