Sosyal Mühendismi Olmak İstiyorsunuz ?

Apep

Yeni üye
19 Eki 2013
39
0
Bileceksiniz
Arkadaşlar şunu baştan belirteyim. Ya sonuna kadar okuyun yada hiç okumayın.

Evet. Şimdi gelelim sosyal mühendis nasıl olunur ?

Sosyal mühendis olunmaz arkadaşlar.Zaten ben bir sosyal mühendisim derseniz orda en büyük hatayı yaparsınız.İşin püf noktası da tahmin ettiğiniz üzre saman altından su yürütmektir.

İlk önce şunu kendinize sorun : Ne kadar yalan söylemede ustayım ?

Bunu öğrenmek için müneccim olmaya gerek yok. Bir günde söylediğiniz yalanları bir düşünün.Eminim ki bir çok arkadaşın 20 yi geçkindir.

Fakat burda ki püf noktada o söylediğiniz yalanları ne kadar süre sonra hatırlayabiliyorsanız veya o yalanın üstüne ne kadar sağlam bir temel atıyorsanız o kadar iyisinizdir.

Peki bir yalana sağlam bir temel nasıl atılır?

Karşınızdaki kişiye bağlı değildir bu temel tamamen sizin yetenekleriz ile oluşur. Ayrıca her kişinin zayıf bir noktası vardır ve bunu keşfetmeniz gerek.

Tıpkı bir site hacklerken gibi düşünün.Karşınızdaki site çok sağlam gözükebilir fakat illaki bir açık vardır her zaman.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar biliyorum çok kısa oldu ama sadece bir başlangıç olsun diye yazdım ve açıkçası çok ta sizi sıkmak istemedim.

Daha sonra yavaş yavaş ve ayrıntılı olarak sizlere açıklayacağım. Acelemiz yok :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.