Sosyalim ama mühendis değilim! Başarısız Yemleme örneği!

Kmyor

Üye
9 Nis 2016
51
0
Öncelikle uzun uzun facebook ve gmail şifre çalma konularında araştırma yaptım ve gerçekten direk şifre kırma yolu yok ve hiçbir iz bırakmadan ve bilgisayara salak salak şeyler yüklemeden kendinizide riske atmadan ve hackerlık bilgisi olmadan şifre çalmanın tek yolu phrishing ve deneme yanılma ile kırma ama ne kadar iyi hazırlanırsanız hazırlanın kişiyi ne kadar iyi tanırsınız tanıyın kişiyi linke sokamıyorsanız herşey boşa gidiyor. Benim denememde 1-) Amaç kişinin facebook şifresini kırmak. 2-)phishing taktik mail mesajı 3-)kullanılan mail adresi facebook.tr@post 4-)10 numara link ve mesajla birlikte kişiye mail attım çakması çok zor facebook standart mailin kopyası merak edip girsin diyede çoklu kullanım palavrası attım . 5-)Gelin görünki kişi mailinde 20 gündür ses soluk yok bence maili o Android telefona düşen mailler arasında kayboldu gitti kişi okumadı bile ve kişi giriş yapmadı. Bir kişi hakkında anasının kızlık soyismine kadar herşeyide bilseniz yok arkadaş şifreyi kıramıyormuşsunuz. Mailde de güvenlik sorusunu zamanları biliyorum ama maile giremiyorum çünkü bence o yöntemde gizli bir geçmiş IP tanıması var sizden gmail IP istesiği kısım varya orda patlıyorum. Kişinin ıpsini ile giriş yapmam lazım bence. Sadecebir şifre lanet olası bir şifre bu kadar mı zormuş imkansızmış kırmak :)) Ama olay şu yılmak yok devam gerekirse kişinin fousquredeki 288 takipçisini tek tek hacklemeye çalışıp onların facelerinden kandırmaya çalışırım. Durmak yok yaşasın yemleme taktikleri!!

FEHOR

Uzman üye
19 Eyl 2015
1,748
0
Cyber Secure
Bu ülke imkansızın üzerine devlet kurdu..
Bize imkansiz demeyin, mail ile ugraşan biri değil ise zaten mailenr gelen mesajida onemsemez yada bakmaz..
Facebookdan ulaşmaya calişsan daha net bir sonuçla karsılasırdın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.