Çözüldü şöyle bir mail aldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheUltraMonster

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
286
0
Sivas
Gmail'ime bir mail atılmış ben de çok anlamadım yetmedi ingilizcem. Ne diyo bu?
Kod:
Dear Beneficiary, My name is Mr.Edward Adamu,the newly appointed deputy governor CBN.This is to bring the good news to you that I have been mandated by the President Federal Republic in conjunction with the Federal Executive Council (FEC), the Senate Committee on Foreign Debts Reconciliation and Implementation Panel on Contract/inheritance/compensation funds to complete all the unpaid Contract/inheritance/lottery fund. You are required as a matter of urgency to reconfirm your information including your name, phone number and your address for verification and immediate payment within 24 hours. To this effect, the sum of TEN MILLION, SEVEN HUNDRED THOUSAND UNITED STATES DOLLARS (US$10.7m) has been approved for you. I wish to inform you that all matters relating to the release of this payment is now under my control and supervision. This development has become necessary due to the activities of unpatriotic government/CBN officials and impostors who keep on frustrating every effort to settle our clients by making requests for unauthorized fees and levies from them. We apologize for any delay you might have encountered in the past; your payment is now 100% Guaranteed Kindly choose from these three modes of payment (wire transfer, diplomatic cash payment and ATM card). Best Regards, Mr.Edward Adamu Deputy Governor CBN

Son düzenleme:

'Peker

Katılımcı Üye
23 Mar 2018
651
1
23
Kayseri
Diyor Ki:
Sevgili Faydalanıcı, Benim adım Sayın Newward vali CBN’nin atadığı Sayın Adamu. Bu, size Federal Federal Konsey’le (FEC), Senato’ya bağlı olarak Cumhurbaşkanı Federal Cumhuriyeti’nce görevlendirildiğim müjdesini veriyor. Tüm ödenmemiş Sözleşme / miras / piyango fonunu tamamlamak için Sözleşme / miras / tazminat fonları hakkında Dış Borçlar Uzlaşma ve Uygulama Paneli. İsminizi, telefon numaranızı ve adresinizi doğrulama ve derhal ödeme için 24 saat içinde derhal ödeme dahil olmak üzere bilgilerinizi yeniden onaylamanız acil bir durumdur. Bu amaçla, TEN MİLYON, YEDEK BİRLİK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLER DOLARLARI (10.7 milyon ABD Doları) toplamı sizin için onaylandı. Bu ödemenin serbest bırakılması ile ilgili tüm konuların benim kontrolüm ve denetimim altında olduğunu size bildirmek isterim. Bu gelişme, vatansever olmayan hükümet / CBN yetkililerinin ve müşterilerimizi yetkisiz ücret talepleri ve bunlardan talep ederek taleplerini yerine getirmek için her türlü çabayı sarsmaya devam eden sahtekârların faaliyetleri nedeniyle gerekli olmuştur. Geçmişte karşılaşmış olabileceğiniz herhangi bir gecikme için özür dileriz; ödemeniz şimdi% 100 Garantilidir Lütfen bu üç ödeme modundan birini seçin (banka havalesi, diplomatik nakit ödeme ve ATM kartı). Saygılarımla, Mr.Edward Adamu Vali Yardımcısı CBN

TheUltraMonster

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
286
0
Sivas
Diyor Ki:
Sevgili Faydalanıcı, Benim adım Sayın Newward vali CBN’nin atadığı Sayın Adamu. Bu, size Federal Federal Konsey’le (FEC), Senato’ya bağlı olarak Cumhurbaşkanı Federal Cumhuriyeti’nce görevlendirildiğim müjdesini veriyor. Tüm ödenmemiş Sözleşme / miras / piyango fonunu tamamlamak için Sözleşme / miras / tazminat fonları hakkında Dış Borçlar Uzlaşma ve Uygulama Paneli. İsminizi, telefon numaranızı ve adresinizi doğrulama ve derhal ödeme için 24 saat içinde derhal ödeme dahil olmak üzere bilgilerinizi yeniden onaylamanız acil bir durumdur. Bu amaçla, TEN MİLYON, YEDEK BİRLİK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLER DOLARLARI (10.7 milyon ABD Doları) toplamı sizin için onaylandı. Bu ödemenin serbest bırakılması ile ilgili tüm konuların benim kontrolüm ve denetimim altında olduğunu size bildirmek isterim. Bu gelişme, vatansever olmayan hükümet / CBN yetkililerinin ve müşterilerimizi yetkisiz ücret talepleri ve bunlardan talep ederek taleplerini yerine getirmek için her türlü çabayı sarsmaya devam eden sahtekârların faaliyetleri nedeniyle gerekli olmuştur. Geçmişte karşılaşmış olabileceğiniz herhangi bir gecikme için özür dileriz; ödemeniz şimdi% 100 Garantilidir Lütfen bu üç ödeme modundan birini seçin (banka havalesi, diplomatik nakit ödeme ve ATM kartı). Saygılarımla, Mr.Edward Adamu Vali Yardımcısı CBN
Scam yani? (karakter sınırı gelmiş vay be :D )

MeliHardS

Uzman üye
24 Mar 2018
1,611
1
C:/Users/M.H
Sevgili yararlanıcı, benim adım Bay Edward Adamu, yeni atanan Vali Yardımcısı CBN.Bu, Federal Yürütme Konseyi (FEC), dış borçlar uzlaşma Senato Komitesi ve sözleşme/miras/tazminat fonları uygulama paneli ile birlikte Başkan Federal Cumhuriyeti tarafından görevlendirilmiş olduğunu size iyi haber getirmektir tüm ödenmemiş Sözleşme/miras/piyango Fonu tamamlamak için. 24 saat içinde doğrulama ve anında ödeme için adınız, telefon numaranız ve adresiniz de dahil olmak üzere bilgilerinizi yeniden teyit etmek için aciliyet meselesi olarak gereklidir. Bu etki için, on milyon, yedi yüz bin ABD doları (us$10.7 m) toplamı sizin için onaylanmıştır. Bu ödemenin serbest bırakılması ile ilgili tüm konuların artık benim kontrolüm ve gözetimim altında olduğunu size bildirmek isterim. Bu gelişme, vatansever olmayan hükümet/CBN yetkilileri ve sahtekarların, yetkisiz ücret ve harçlar talep ederek müşterilerimize yerleşmek için her türlü çabayı sinir bozucu tutmak nedeniyle gerekli hale gelmiştir. Geçmişte karşılaşmış olabileceğiniz herhangi bir gecikme için özür dileriz

((YANDEX CEVİRİ))

BatHero

Üye
26 Mar 2018
236
1
Space
Bir fake mail örneği :D yazan adam iyi bir sosyal mühendislik örneğide o yazıyı kim o kadar okuyacak :D
not:yandex çeviri daha iyi çeviriyormuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.